Yaz Saati Kalıcı Hale Geldi, Millet İsyanda

  
   Torik Yazarı                        

Yaz saati uygulaması Resmi Gazete’de yayınlanarak kalıcı hale geldi. Bundan böyle Türkiye, Balkanlar saat diliminde değil Arap Yarımadası’nın bulunduğu saat diliminde yer alacak. Açılan etikete birkaç saat içinde 10 binden fazla tweet atıldı.

Paylaşımların büyük kısmında yaz saati uygulamasına devam etmekle elektrik harcamasının artacağının ve elektrik faturalarının kabaracağının altı çizildi. Öğrencilerin zifiri karanlıkta derse başlayacak olması da başka bir ortak konuydu.

‘Gece işe gidip gece işten geliyoruz. Bilin bakalım hangi ülkede yaşıyoruz’ paylaşımı genel görüşü çok güzel özetliyordu.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da hemen savunma paylaşımları atağa geçmekte gecikmedi. Öğrencilerin karanlıkta derse başlaması, elektrik harcamasının artacak olması, bunun da her evin faturasına yansıyacak olması, özellikle Avrupa ve Amerika’yla iş yapan firmaların aradaki saat farkından dolayı sorun yaşayacak olması gibi mantıklı konular hakkında paylaşımda bulunanlara “Artık eski Türkiye yok” tarzı bir saldırı başladı.

Daha fazla tweet için #YazSaati etiketini siz de inceleyin…

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI