Vegan Çift Çocuklarının Ölümünde Suçlu Bulundu

  
   Torik Yazarı                        

Olay 2013 yılının kasım ayında oluyor. Jeromie ve Jennifer Clark çifti oğullarını hastaneye getiriyorlar. Küçük John’u inceleyen doktorlar çocukta susuzluk, ayak parmaklarında kangren ve vücudunda çeşitli enfeksiyonlara rastlıyor. Çocuğu inceleyen doktor Jadavji 14 aylık John’da gelişim problemleri de tespit ediyor. Küçük John daha önce hiç doktor muayenesine götürülmemiş. Çocuk hemen Alberta Çocuk Hastanesine transfer ediliyor. Ama durumu kritik.

Kaynak: facebook

John hastaneye getirilişinden sadece 21 saat sonra hayatını kaybediyor. Ölüm sebebi stafilokok basili. 14 aylık olmasına rağmen gelişim olarak o yaş grubunun %1’inde. Çocuk normal gelişimini yapamamış.

Soruşturma açılıyor. Clark çifti Seventh Day Adventist kilisesine bağlı ve inanışları gereği sert bir vegan beslenme takip ediyor. Küçük John doğumundan itibaren aynı şekilde besleniyor. Ölümü öncesi ilk kez doktor muayenesine getiriliyor. Clark çifti bunu da dini inanışlarına bağlıyor. Doktor yok! Patheos sitesinin haberine göre, mahkeme şubat ayında kararını açıklayacak. Clark’lar ömür boyu hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI