Son Zamanların En Çirkin Modası

  
   Torik Yazarı                        

Sankuanz adında Uzak Doğu menşeili bir erkek giyim markası ayakkabı üstüne giyilebilecek ayakkabı yapmış. Niye diye sormuyoruz? Yapmışlar işte.

Önce markayı tanıyalım. TimeOut Shangai dergisi markanın arkasındaki isim, Zhe Shangguan’la bir röportaj yapmış. Bu röportajda Zhe şöyle diyor: “Öncelikle birbiriyle zıt 2 kültürü bir arada kullanıyorum, Amerikan kültürüyle Asyalı gençlerin kültürünü. Tasarımlarım erkek giyim olarak sunuluyor ama aslında hem erkek hem kadınların giyebilecekleri, unisex giysiler tasarlıyorum”. Zhe Shangguan’ın son tasarımlarına bir bakalım…

Aslında bu ufak marka Asya’nın moda merkezleri Şangay ve Pekin’den uzakta Xiamen isminde ufak bir şehirde yer alıyor. Bu konu hakkında da Zhe “küçük ve gelişmemiş bir şehir daha saf, daha çiğ tasarımlara olanak sağlıyor” diyor.

Zhe Shangguan bir başka genç modacı, Chen Zuo’yla birlikte

Zhe’nin markası Shangai Fashion Week’in ardından London Collections’da da boy gösterdi. Arada Paris’e de uğramayı ihmal etmedi.

London Collections

Gelelim yazımıza konu olan ayakkabılara. İşte size markanın kendi instagram hesabından bir paylaşım.

SANKUANZ AW18 Details Shot by @marcmedina for @fuuuckingyoung #sankuanz

A post shared by SANKUANZ OFFICIAL PAGE (@sankuanz_official) on

Sneaker’ınızı ayağınıza geçiriyorsunuz, üstüne bir de Asya tipi sandalet giyiyorsunuz…

#the_lord_salazar isimli instagram hesabının paylaşımında ne dediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Crocs’lar çıktığında da çok eleştirilmiş, hiç beğenilmemişti. Ama zamanla yayıldı, dünyanın dört bir yanında kendi mağazalarını açtı. Hatta çakmaları yapıldı. Bu yeni ürün de moda olur, tüm dünyaya yayılır mı biz bilemedik. Karar sizin.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI