Ralph Lauren’in Muhteşem Koleksiyonu

  
   Torik Yazarı                        

Ralph Lauren deyince aklınıza ne geliyor? Lüks giyim markası değil mi? Haklısınız. Lauren 70’ini devirmiş bir modacı. İnanılmaz büyük bir başarı hikayesinin arkasındaki isim. Hala genç bir delikanlı havalarında. Modadan kazandığını klasik otomobillere yatırmış. Öyle bir koleksiyonu var ki anlatmakla bitmez.

Lauren bu koleksiyonun bazı parçalarını ara sıra değişik şehirlerde sergiliyor. Paris’te ‘The Art of the Automobile: Masterpieces from Ralph Lauren Collection_Otomobil Sanatı: Ralph Lauren Koleksiyonundan Cevherler’ isimli sergi bu konuda efsanedir mesela. Nasıl olmasın? 1930’lardan bugüne kadar birer simge haline gelmiş 17 yarış arabası ilk kez bu sergide Avrupalıların karşısına çıkmış. Bu otomobiller daha önce de 2005 yılında Boston’da sergilenmiş.

Koleksiyonunda 1920 model bir Bentley Blower var mesela. 1938 model bir Bugatti 57 S Atlantic Coupe. Dünyada sadece 2 tane var. Onunkisi koyu gri. Sonra Ferrari’ler, Jaguar’lar, Aston Martin’ler, Porsche’ler, Morgan’lar… Hepsi birbirinden değerli, bazısı dünyada ancak birkaç adet kalmış muhteşem otomobiller.

Lauren koleksiyonunu Vanity Fair dergisine de gezdirmiş bir ara. Derginin muhabiri “niye sanat eseri, tablo değil de otomobil” diye sormuş. Lauren’in cevabı çok net: “Bir tabloyu süremezsiniz ki!”.

Evet, ihtiyar delikanlı bu muhteşem arabalarını sırayla sürüyor da. Bir gün bir 1957 model Jaguar XKSS, ertesi gün 65 model kırmızı bir Ferrari P2/3.

Lauren geçtiğimiz yıl, 2017 New York Fashion Week Ralph Lauren şovunda bu muhteşem koleksiyonundan bazı parçaları kullandı.

Sadece 300 davetlinin seyrettiği bu şovda arabalar mankenlerden rol çalmadı desek yalan olur!

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI