Paris’ten Bansky Geçti

  
   Torik Yazarı                        

Şu günlerde Parisliler şehirde Bansky avına çıkmış durumda. Paris’te birçok duvarda Bansky imzalı eserler görmek mümkün. Bu da graffiti sanatının bu gizemli isminin geçtiğimiz günlerde Fransa’nın başkentinde olduğunun bir kanıtı.

Bansky, Paris’in duvarlarını eserleriyle süslerken 13 Kasım 2015’te şehri kana bulayan terör saldırısını da unutmadı. O gece, teröristler birkaç kafede terasta oturanları taradıktan sonra son hedefleri olarak Paris’in ünlü konser mekanı Bataclan’a gelmişlerdi. O gece Bataclan’da Amerikalı grup Eagle of Death Metal’in konseri vardı ve yaklaşık 1.500 kişi konseri izliyordu. Bu seyircilerden 90’ı saldırı sonucu hayatını kaybetti. 3 terörist konser mekanında öldürüldü.

Bansky bu saldırıyı unutmadı ve geçtiğimiz hafta Paris sokaklarında gerçekleştirdiği eserlerden bir tanesini de bu konser salonunun arka kapısına yaptı. Saldırıdan sağ kurtulanlardan büyük bir kısmı bu kapıdan kendilerini dışarıya atmayı başarmışlardı. Bansky’nin eserinde elinde mendil tutan üzgün bir insan resmediliyor.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI
  1. […] Paris’ten Bansky Geçti […]