Hayvan Hakları Dernekleri Adalarda Eylem Yapıyor

  
   Torik Yazarı                        

‘Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi’nin başı çektiği bazı dernekler bu Pazar günü Büyükada’da bir eylem gerçekleştirecek. Eylemin başlığı ‘Atlara Özgürlük’. Bu eyleme katılan dernekler İstanbul Adalar’daki atlı faytonların kaldırılmasını amaçlıyor.

Fotoğraf: Foto Fehmi

Faytonlarda atların kullanılmasının tamamen kaldırılmasının talep edileceği “Kitlesel Büyükada Eylemi” için Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi, Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu, Hayvanlara Adalet Derneği, Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi, Vegan Aksiyon, Veganizm Özgürlüktür, Yıldız Teknik Üniversitesi Vegan Topluluğu, Ankara Vegan Platformu olmak üzere toplamda sekiz oluşum bir araya geliyor.

Hayvan özgürlüğü aktivistleri eyleme katılmak isteyenleri 16 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Büyükada’ya çağırıyor. Eyleme katılanlar saat 14.00’te Eminönü iskelesinden kalkacak Adalar vapurunda bir araya gelecek. Anadolu yakasından gelenlerse Eminönü’nden kalkan ve Kadıköy iskelesine 14.20’de uğrayan aynı vapurda buluşacak. Eylemle ilgili 2 tane de etiket bulunuyor: #FaytonaSonAtlaraÖzgürlük #FaytonaBinmeAtlarÖlüyor

Hayvan Hakları İzleme Komitesi’nin (HAKİM) raporuna göre, Adalar genelinde 272 fayton bulunuyor ve 1540 at bu faytonlarda kullanılıyor.

Benzer Haber

Kaçak

Santorini’deki Eşekler Şişman Turistlerden Çok Çekiyor

https://www.torik.tv/yasam/hayvan-olduren-insan-da-oldurur/

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI