Gezmelere Doyamamak, Şeyma Subaşı

  
   Torik Yazarı                        

Instagram’da 3 milyona yakın takipçisi var. Neredeyse 4.000 post girmiş, hem de dünyanın dört bir yanından. Ayşe Arman’la çekilen fotoğrafının altında 800 kadar yorum var şimdiden. Acun Ilıcalı’yla olan ilişkisiyle hayatımıza giriş yapan Şeyma Subaşı kendisinin de dediği gibi bir nevi ‘yerli Kim Kardashian’.

Fotoğraflar Şeyma Subaşı instagram hesabı

Şeyma Subaşı Hürriyet Pazar’da Ayşe Arman’ın sorularını yanıtladı. Ayşe Arman’a da bol bol başlıklık açıklama yaptı. Mesela “Acun bir çocuk daha istiyor”. Önceki 2 eşinden 3 kızı bulunan Acun demek ki tekrar baba olmak istiyormuş. Ancak gezmelere doyamayan Şeyma Subaşı’nın hangi ara hamile kalıp 9 ay hamilelik çekeceği merak konusu açıkçası. Çünkü yerli Kardashian’ımız ne Coachella kaçırıyor ne Burning Man! Instagram’da paylaştığı fotoğraflarda bir gün Milano’dayken bir bakıyorsunuz birkaç gün sonra soluğu Paris’te almış. Oradan da uçmuş Miami’ye.

Miami Şeyma’nın ikinci adresi…

Bu bitmeyen gezme durumlarını Ayşe Arman da sormadan edememiş. “Suçluluk duymuyor musun ben bir anneyim kulüplerde dans ediyorum diye?” diyerek sormuş bir ara. Şeyma’nın cevabı kesin; “Yok ya! Niye ki? Yanlış hiçbir şey yapmıyorum ki”.

Röportajın başlığı bir zamanlar çok haber olan Bebek’teki ünlü kafe. Hani sahibinin Ayşe Kucuroğlu olduğu Happily Ever After. İşte zamanında Şeyma Subaşı boş masa olduğu halde o kafeye alınmamıştı. Buna sebep olarak da Kucuroğlu’nun Acun’un eski eşi Zeynep Yılmaz’la kanka olması gösterilmişti. İşte şimdi o kafenin sahibi Şeyma Subaşı. Bastırmış parayı kiralamış mekanı! İnsana ‘Nereden nereye?’ dedirten bir durum. Mekanın aylık kirası 60.000 liraymış. Acun bir yıllık peşin ödeme yapmış. En azından magazinde yer aldığı kadarıyla bildiklerimiz bunlar. Kafenin adı da değişti bu arada. Happily’nin yerinde artık Healthyish var. Bakın Şeyma nasıl anlatıyor bu mekanı; “İnsan gezdikçe, gördükçe, sağlıklı beslenmenin, kendini genç tutmanın, daha iyi bir vücuda sahip olmanın yollarını öğreniyor… Bizim kafedeki mönülerimiz tamamen sağlıklı”. Acun Ilıcalı da yeni mekanda Şeyma’yla çektirdiği fotoğrafı paylaşarak “Güzel eşim ne kadar harika bir yer açmışsın” yorumunda bulundu. Acun yemekleri ve servisi muhteşem bulmuş. Bu arada kafenin ilk müşterilerinden biri de Nusret Gökçe oldu. O da Instagram’da paylaşımda bulundu tabii ki.

Şeyma Subaşı Milano Moda Haftası’nda mankenlerle poz vermeyi de atlamadı

Ayşe Arman röportajın başlarında “Bir zamanlar Acun böyleydi. Herkes firarda olmak isterdi. Şimdi insanlar Şeyma olmak istiyor” diyor. Haksız da sayılmaz. Röportajın altında 800 kadar yorum var ve yorumların çoğu “sana bayılıyorum”, “ay ne şekersin”, ‘kahkül de çok yakışmış” tarzı yorumlar. Ama arada “Acun bey yarın başkasına aşık olsa sizden gizlice ilişki yaşasa” gibi yorumlar da yok değil. Evet, Ayşe Arman’ın röportajı pek suya sabuna dokunan bir röportaj değil. Olabildiğince ‘light’. Böyle bir soruyu sormamış mesela. Bir tek Bebek’teki kafe olayına kısaca değiniyor, onun dışında can alıcı sorulardan hep kaçınıyor. Gelen kötü yorumlarla ilgili “Umursamıyor musun yani?” diye soruyor bir ara. Şeyma’nın cevabı “Taş değilim. Tabii ki umursuyorum” oluyor.

Acun-Şeyma çiftinin Dominik Cumhuriyeti’nde de evleri var

“Acun bana çok aşık. Çok çok aşık” diyor Şeyma Subaşı. Kendinden bu kadar emin. “Rimel sürme biçimim bile hemen taklit ediliyor” diyecek kadar da kendine güveni tam. Gezmekten pek başka bir şeye vakti kalmadığını da itiraf ediyor çekinmeden. Keşke daha çok kitap okusaymış. Sadece uçakta kitap okumaya vakit bulabiliyormuş. Bu arada ne tür kitaplar okuduğu hakkında bilgi edinemiyoruz maalesef. Bir de “politika hakkında bir şeyler biliyor olmak isterdim” diyor. Arman da bu cümleyi haklı olarak ara başlığa taşımış. Anlaşılan Şeyma’nın politika, ekonomi, edebiyat ve bunun gibi fani şeylerle pek alakası yok. Yeter ki o Coachella’yı kaçırmasın! Coachella ve Burning Man festivalleri hakkında da soru soruyor Ayşe Arman. Şeyma Subaşı bu festivaller hakkında şöyle söylüyor; “Gerçekten o atmosferi hissedebiliyorsan oraya uyum sağlayabiliyorsun”. Bu sene Burning Man’de ne giyeceğine çok dikkat bile etmemiş. “Valizimi gitmeden iki gün önce yaptım. Dedim ki, bu sene kıyafet mıyafet düşünmek istemiyorum. Sadece gideceğim ve eğleneceğim”. Özel fotoğrafçısı, makyajcısı da yokmuş. Fotoğrafları arkadaşları çekiyormuş. Bu sene daha çok grup fotoğrafı çektirmiş zaten.

Şeyma Subaşı’nın Burning Man fotoğraflarını arkadaşları çekiyormuş

Röportajın ortalarında geliyor o soru; “Aşık olduğun evli bir adamdan hamile kaldın…”. “Bana medyada destek veren olmasa da Şeyma’nın bilmem kaç milyon takipçisi oldu” diye yanıtlıyor medyatik güzel. “Benim çok sevenim de var. Gençler seviyor beni” diye devam ediyor. Acun’un eski eşi, hamilelik gibi konular cevapsız kalıyor. Ayşe Arman da üstelemiyor zaten. “Geceleri yatakta ağlarken yanımdalar mıydı? Yaşadığım onca şeyde ne kadar üzüldüğümü, neler çektiğimi biliyorlar mı?” diyerek golünü de atıveriyor Şeyma Subaşı ve alkışları topluyor.

“İstanbul’da, Çeşme’de, Dominik’te ve Miami’de evimiz var” diyor Şeyma. Ayşe Arman da soruveriyor “Melisa demiyor mu Benim evim neresi?”. Demiyormuş. Bir kere kıyafet taşımıyorlarmış. Her evde ayrı kıyafet varmış. Bir de Çeşme’deyken Miami’yi, Miami’deyken Dominik’i özlüyorlarmış.

Şeyma Paris’te

Şeyma partilerine, festivallerine Acun’suz gidiyormuş. Gel diyormuş, ama Acun gelmiyormuş. Mesela Milano Moda Haftası’na çağırmış. Ama Acun gelmemiş. Röportajın bir yerinde aralarındaki yaş farkı da dile getiriliyor. 21 yaş fark varmış aralarında. Bu konuda da “Ben daha çok küçüğüm. Daha gezmek, görmek, öğrenmek istiyorum” diyor Şeyma. Naçizane tavsiyemiz, keşke Paris’e gitmişken Louvre Müzesi’ni de gezse. Hatta ünlü heykeltıraş Rodin’in müze evi vardır. Çok etkileyicidir. Ya da İstanbul’dan Paris’e gitmiş, yerleşmiş Komondo ailesinin Türk motifleriyle bezeli müze evleri. Hem belki Karaköy’deki o muhteşem merdivenleri de dede Komondo’nun yaptırdığını öğrenir ve o esere başka bir gözle bakar. Ya da bize neyse!

“Evet, süper lüks bir hayat yaşıyor, Kendall Jener’larla aynı ortamlarda dans ediyor olabilirim ama yarın ne olacağımı bilemem”. Bu cümleden de bir başlık çıkarmış aslında. Kısacası, ‘Ne oldum değil, ne olacağım’ diyeceksin diyor medyatik güzelimiz. Kardashian benzetmesi de hoşuna gidiyor açıkçası. Onların reality show’undan da bahsediyor bir ara. Instagram’da 140 milyon izlenmeye ulaşmış Şeyma Subaşı. Takipçi sayısı 2,8 milyon ama fotoğraflarına bakılma sayısı bunun kat be kat üstündeymiş. Rakamlar o kadar şaşırtıcıymış ki Acun bile “bunlar normal rakamlar değil” diyormuş. Evet, önümüzde bu yılların nabzını iyi tutmuş bir fenomeni var. Ayşe Arman röportajı da bu açıdan arşivlik bir röportaj. Röportajın tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ayse-arman/yillar-evvel-o-kafeye-alinmadim-simdi-sahibiyim-40971944

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI