Fransız Yazar 50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Bir Laf Etti, Ortalık Karıştı

  
   Torik Yazarı                        

“50 yaşını geçen kadınlar sevmek için çok yaşlılar. Çok yaşlı… 25 yaşında bir kadının vücudu muhteşem. 50 yaşındaki bir kadının vücudu hiç de muhteşem değil!”. Bu sözler Gorcourt (Fransızların prestijli edebiyat ödülü) sahibi Fransız bir yazar tarafından bir TV programı sırasında söylendi. Yazarın adı Yann Moix. Ve tahmin edeceğiniz gibi bir anda ortalık karıştı.

Instagram’da paylaşımlar birbirini izledi, çoğu Fransız, 50’sini geçmiş kadın fotoğraflarını paylaştı v Moix’ya giydirdi. “50 yaşını geçen kadınlar görünmez değildir, onlar da arzu edilir, seksiler ve senin için fazlalar”. “50 yaşıma sadece birkaç gün kaldı. Ama sahiden, sen ne saçmalıyorsun? Ne dış görünüşün ne de kalbin güzel değil”. “Bu işin yaşla bir alakası yok”... Birbirinden güzel cevaplar…  Bu arada Yann Moix 31 Mart 1968 doğumlu. Yani iki ay sonra 51’ine basacak.

Fransız kadın köşe yazarı Colombe Schneck, instagram’da yarı çıplak bir fotoğrafını bile paylaştı, Moix’ya nispet yaparcasına. Yann Moix, bu tepkiler sonrası çıktığı bir başka TV programında bir nebze de olsa geri adım attı. “50 yaşını geçmiş bir kadınla yaşamak mı? Hayır, yaşayamam. Bu kadınlara karşı bir hakaret değil, aralarında çok güzel olanlar var aslında her kadın her yaşta güzeldir. Benimki kişisel bir mesele. 50 yaşındaki bir kadın çekici değildir demem. Bu saçmalık olur”. Affedildi mi? Pek sanmıyoruz. Yeni kitapları ne tepki çeker. 50 yaş üstü kadınların pek ilgi göstermeyecekleri kesin!

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI