Bazı Reklam Yazarlarında Öyle Bir Kafa Var ki

  
   Torik Yazarı                        

Plajdaki duşlar, toplu taşımadaki askılar, büyük şehirlerde bina duvarları, otobüs durakları… Yaratıcı beyinler için her yer bir reklam alanı. Torik ekibi olarak gözümüze en farklı gözüken 10 reklamı seçtik. Başlıyoruz.

1Game of Thrones

Fenomen dizi Game of Thrones’la başlayalım istedik. Bu acayip dizinin yapımcısı Amerikan HBO kanalı. Adamların kendi binası zaten. Bir güzel Game of Thrones’la giydirmişler. Kendi kendilerinin reklamını yapıyorlar.

2Güneş Kremi

Plajın hemen yakınında bir billboard. Plajda en çok neye ihtiyaç duyulur? Cevap güneş kremi. Hem cilt kanserinden kaçınmak için de önemli bir etken. O zaman buyurun ‘bedelsiz’ güneş kremi sebilimize.

3Diş Macunu

Oral-B markası çok yaratıcı bir reklama imza atmış. Bu yol temizleyen belediye araçlarından birçok şehirde vardır, değil mi? İşte Oral-B için bu reklama imza atan arkadaşlar bu araçları öyle bir giydirmişler ki dönüp bakmamak imkansız.

4Beleş Kahve

Mc Donalds’ın logosunu dünyada neredeyse bilmeyen kalmamıştır herhalde. İşte bu açık alan reklamında da kahve görseli üzerinden fast food’cunun reklamı yapılmış. Beğendik!

5Duş kabini

Sprite’ın bu reklamı bizim ekip olarak favorimiz. O kadar akıllıca ki insan uzun süre bakakalıyor. Sprite’la duş alan insanlar. Favorimiz

6Bir Çiçek Alır mıydınız?

Lüks giyim markası Kenzo harika bir reklama imza atmış. Şehirde kiraladığı bilboardlara gerçek çiçek yerleştirmiş ve önünden geçenler bu çiçekleri alabiliyorlar. Fikir güzel ama çiçekler bitince ne oluyor hiçbir fikrimiz yok. Büyük ihtimalle belli aralıklarla bu çiçekler yenileniyordur.

7Kol Saati Gibi Tutamaç

Bu görseli daha önce görmüşsünüzdür. Oldukça yaratıcı bir kampanya. Ama benzerleri de çok yapıldı. Yine de bir otobüs yolculuğu sırasında kolunda bir IWC Schaffhausen görmek güzel bir duygu olsa gerek.

8Bulaşıkla Banyo Bir Arada

Bizde de çok tutulan İsveç çıkışlı IKEA’nın her reklamı fikir doludur zaten. Biz ekip olarak bunu çok sevdik. O tabaklarda yemek yer miydik orası pek net olmasa da bu reklamı ilk 10’umuza katıverdik.

9Ay, ay, ay

Veet markasının Fransa’da yayınlanan bu reklamı insana ay, ay, ay dedirtiyor. Evet bildiniz; ağda reklamı bu. Biraz da itici sanki. Ama akıllıca.

10Kedinin Geçemediği Delik Yoktur

Pepsi’nin Light ürünü için yaptığı bu reklam kampanyası yaratıcı bir fikrin ne kadar az görsele ihtiyaç duyduğunun da bir kanıtı. Bir Pepsi Light kutusu ve bir kedi kuyruğu… 10 numara 5 yıldız!

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI
  1. […] Bu haberleri de sevebilirsiniz: torik.tv/yasam/ikea-reklamlari-ayri-bir-guzel-oluyor/ torik.tv/yasam/bazi-reklam-yazarlarinda-oyle-bir-kafa-var-ki/ […]