Arabasını Kaybetti, 20 Yıl Sonra Buldu

  
   Torik Yazarı                        

Haberimiz Almanya’dan. Frankfurt şehrinde 20 yıl önce çalındı diye rapor tutulan bir otomobil eski bir sanayi binasının otoparkında bulunmuş. Bu sanayi binası hakkında yıkılma kararı çıkmış ve yıkım işlemleri başladığında tam 20 yıldır orada park etmiş durumda olan bir araba ortaya çıkmış. Alman yerel bir gazetenin (Augsberger Allgemein) haberine göre arabanın sahibi ilginç bir şekilde sadece arabasını park ettiği yeri unutmuşmuş. Araba bulundu bulunmasına ama artık kullanılabilecek durumda değil tabi ki. 76 yaşındaki sahibiyse 20 yıl önce nereye park ettiğini unuttuğu arabasını görünce duygulanmış.

Bu haber bu tarz olayların ne ilki ne de sonuncusu. Benzer şekilde yine Almanya’da ama bu sefer Münih şehrinde yine bir araç sahibi nereye park ettiğini unuttuğu aracını tam 2 yıl sonra bulmuş. Üstelik araç, sahibinin park ettiğini sandığı yerin tam 4 kilometre uzağında bulunmuş.

Başka bir örneğe geçmeden önce haberde kullandığımız görselin haberde adı geçen arabalarla bir alakası yok, belirtelim. Ama bu araç da sanki unutulmuş, kaderine terk edilmiş, değil mi?

O zaman geçelim bir başka örneğe. Bu sefer İskoçya’dayız. Stoneroses grubunun konserine giden bir genç çıkışta arabasını bulamamış. Tam 5 gün boyunca konser alanının etrafında aracını aramış ama nafile. Araç tam 6 ay sonra bulunmuş. Çalınmamış sadece park edilmiş. Büyük ihtimalle bu Stoneroses hayranı konser alanının yakınında park yeri bulamadı, aracını rast gele park etti ve sonra da park ettiği yeri unuttu. Tabi bu unutkanlıklar cezasız da kalmıyor. Bu İskoç genç tam 5.000 Pound’luk bir otopark faturasını görünce çok da memnun olmamıştır kanımızca.

Aracını park ettiğin yeri unutmak. Çok da olmayacak şey değil aslında. Bu yazıyı okuyanlar arasında bir AVM otoparkında çılgınca arabasını aramamış tek bir okur var mıdır? Yok değil mi? İyi! Çünkü bu satırların yazarının bir değil en az 5 kez deliler gibi otopark turlamışlığı var!

AVM otoparklarında aracınızı kolay bulmak için size bir tüyo. Park ettikten sonra duvardaki yer belirten sayı ve rakamı görecek şekilde aracınızın fotoğrafını çekin. Ne kadar da basit değil mi? Hatta o fotoğrafları silmezseniz bir süre sonra güzel bir ‘otoparkta aracım’ fotoğraf seriniz oluyor.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI