Annenizin En Çok Kullandığı Cümleye Göre Ona Hediye Seçiyoruz

  
   Torik Yazarı                        

1“Bıktım bu saçlardan, her yer saç”

“Genetik anne ne yapayım dökülüyor işte!” demek yerine gidip şöyle en hafifi ve en sessizinden bir elektrik süpürgesi almak çok daha mantıklı değil mi?

2“Şu işlerimi bitirdikten sonra bana güzel bir kahve yaparsın artık”

E o kadar işle uğraşmış, yorulmuş. Bir de ocağın başına geçip kahvenin olmasını beklemesin. Çocuklar da bilgisayarın başından kalkmıyor zaten, ne yapsın? Şöyle en pratiğinden bir kahve makinası alın da kendi kahvesini en rahat şekilde yapabilsin, değil mi?

3“Gidiyorsun günlerce gelmiyorsun… Özlüyorum evladım’’

Zaman geçtikçe mesafeler artabiliyor tabii. Eğitim, iş, evlilik derken bir bakmışsınız sadece ayda bir görüşürüz olmuşsunuz. Ona en kısa yoldan size görüntülü bir şekilde ulaşmasını sağlayacak telefon hediye edebilirsiniz.

4“Akşam oldu kalkın artık!’’

Saat sabah 06.00’dır ama anneniz için saat her zaman günün en geç vaktini gösterir. Anneniz Zaman konusunda çok dakik hesaplamalar yapamayabilir ama şık bir saate hayır diyeceğini hiç düşünmüyoruz.

5“Nerede benim yakın gözlüğüm?”

Boynundan çıkarmayacağı şık bir gözlük askısını sevecektir. Gözlüğünü kaybetmesin ki sosyal medyada çocuklarının fotoğraflarına daha net bakabilsin, daha rahat yorum yapabilsin.

6“Eve alınmış hediye anneye alınmış hediye değildir evladım”

Yani baktığın zaman mantıklı aslında. Neden herkes kullansın alınan hediyeyi? O zaman şık bir akşam yemeği ya da güzel bir aksesuar gayet ideal bir hediye.

7“Bitirin yemeklerinizi, çöpe gideceğine midenize gitsin”

Bazıları yemek konusunda hassastır. Yemeklerin çöpe gitmesini istemeyen anneniz için bol bol saklama kabı alabilirsiniz. Rengarenk, cıvıl cıvıl bu yemek kapları annenizi eminiz çok mutlu edecektir.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI