69 Yaşındaki Bir Hollandalı Yaşını 20 Yaş Azaltmak İçin Yasal Yollara Başvurdu

  
   Torik Yazarı                        

Emile Ratelband bir Hollandalı. Yaşı 69. Yani kimlik kartında yazan öyle. Ama o kendini hiç de 69 yaşında hissetmiyor. Doğrusu söylemek gerekirse 69 da göstermiyor sahiden. İşte bu Hollandalı arkadaş nüfus cüzdanındaki yaşını 20 yaş ufaltma talebiyle mahkemeye başvurmuş.

Fotoğraf: instagram

Botokslar, yüz gerdirmeler, yağ aldırmalar, fitness kulüpleri, sağlıklı gıdalar, egzersiz ve daha neler, neler! Günümüzde her şey biraz daha genç görünmek için. Kimse gerçek yaşını yaşamak istemiyor. Herkes bir gençleşme derdinde.

Günümüz dünyasında bir de eş bulma sorunu var. Boşanma oranlarının bu kadar yüksek olduğu bir dünyada 60’ında da 40’ında da insanlar partner arayışında. İşte Ratelband’ın asıl sorunlarından biri de bu. Kendi ağzıyla itiraf ediyor: “Tinder’da yaşımı 69 yazınca kimse cevap vermiyor ama yüzümün fotoğrafının altına 49 yazsam her şey değişiyor”. Evet, Hollandalı kendini 20 yaş genç hissediyor. Bunu doktor raporlarıyla da kanıtlamış. Ratelband’ın vücut yaşı 45’imiş. Anladığımız kadarıyla hem genleri sağlamdı hem de kendine iyi baktı. 11 Mart 1949 doğumlu bu arkadaş yıl hanesine 1969 yazdırmak istiyor. Hakimin ilk tepkisi aslında olumlu. Ama şu soruyu da sormadan edemiyor “Ratelband’ın akrabaları bu işe ne diyecek?”. Haksız da değil hani. Eğer varsa kardeşleri, hayattalarsa annesi, babası… Durum karışık. Hollandalının çocuğu yok diye tahmin ediyorsa. Eğer varsa durum iyice karışık. Baba 49 yaşında, oğul 45!

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI