Yaşamayanlar’daki Dövüş Sahnesi Seyircinin Ağzına Fena Düştü

  
   Torik Yazarı                        

Blutv’nin büyük ümitlerle başlattığı ‘Yaşamayanlar’ dizisi güçlü kastına rağmen bir türlü istediği başarıyı yakalayamadı. Bunda kuşkusuz hareketten çok konuşma olması, kısıtlı mekanlar, yabancı vampir dizilerine alışık seyircinin bu hikayeyi yavan bulması ve yönetmenlik hataları etki etti. Yoksa dizinin kastında yok yoktu! Blutv’nin twitter hesabında ‘Vampir kavgası mı? Çok severiz’ yazısıyla paylaştığı dövüş sahnesi twitter’da fena alay konusu oldu.

“Abi niye durarak dövüşüyorsunuz” diye soran da vardı, “bence bir yönetmenle çalışmalısınız” diye yönetmenlik sorununa parmak basan da. Kerem Bürsin ile Birkan Sokullu arasındaki bu dövüş sahnesi için en güzel yakıştırmaysa kuşkusuz “birkansu ve keremsu kavga ediyorlar” yakıştırmasıydı. İşte birkaç tweet…

Her konuda olduğu gibi bu konuda da futbol benzetmesi yapılmadan olmuyor. Diziyi Fenerbahçe’nin bu yılki durumuna benzeten de var. Bu sezon 7 maçta sadece 7 puan toplayan ve ligde son sıralarda yer alan Fenerbahçe’de de bir sürü isim yapmış oyuncu var ama nedense olmuyor!

Blutv’nin ilk Türk vampir dizisi olarak lanse ettiği ‘Yaşamayanlar’ ilk olarak 3 bölüm birden yüklendi. Ardından her Cuma akşamı bir yeni bölüm Blutv izleyicilerine sunuldu. Blutv aboneleri bu hafta ilk 5 bölümü izleyebiliyorlar. Bölüm başına ortalama 50 dakika olan dizi 9 bölümde sona erecek. Dizide Kerem Bürsin ve Birkan Sokullu’nun yanı sıra Elçin Sangu, Selma Ergeç, Elit İşcan, Türkü Turan gibi popüler isimler yer alıyor. Dizinin yönetmeni Alphan Eşeli.

Referans noktaları ‘Vampire Diaries’, ‘Buffy the Vampire Slayer’, ‘ American Horror Story: Hotel’, ‘Interview with the Vampire’, Brad Pitt, Tom Cruise, Neil Jordan, Lady Gaga olan bir seyirci kitlesine bu dövüş sahnesini yedirmek gerçekten de çok kolay değil!

Benzer Haber

https://www.torik.tv/tv/140journos-parayi-vuranlar-blutvde/

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI