Scorsese’nin Netflix İçin Çektiği Film Sinemalarda da Gösterilecek

  
   Torik Yazarı                        

Ne var bunda demeyin, bildiğiniz gibi Netflix aslında tam da sinema salonlarının rakibi bir uygulama. Bu yüzden uluslararası prestijli sinema festivalleri de bir ikilemde kalmış durumdalar. Netflix yapımı filmleri programlarına alsalar bir dert almasalar bir dert! Cannes Film Festivali almamayı tercih etti. Ama akan suyun karşısında durulur mu diye de sorabiliriz. Dünya bu sisteme alıştı bir kere.

Hem de öyle bir alıştı ki Martin Scorsese bile yeni filmini bu sistem içinde çekiyor. Peki ‘Taxi Driver’, ‘Goodfellas-Sıkı Dostlar’, ‘Casino’ gibi filmlerin yönetmeninin bu filmini, filmleri sinema salonlarında izlemeyi seven seyirci izleyebilecek mi? Bu filmi sinemada izlemekten mahrum mu kalacaklar? Cevap hayır! Netflix kendi sistemini kırarak bu filmi belirli sayıda da olsa sinema salonunda göstereceğini açıkladı. Filmin başrolünde yer alan De Niro ise bu haberi “zaten böyle olmalıydı” diye yorumladı.

‘The Irishman’ isimli bu filmde Robert De Niro ile Al Pacino bir arada yer alıyorlar. Yani şimdiden sinema severleri iştahlandıracak bir kadro ve yönetmen bir arada. Scorsese konu hakkında şöyle konuşuyor: “Netflix yetkilileriyle konuştuk. Filmin bir galası olacak, belirli salonlarda gösterilecek. Bu proje riskli bir proje. 5, 6 yıldır bekliyordu. Bir tek Netflix projeye sıcak baktı. Eh, biz de yaşlanıyoruz!”. Bu arada, filmin vizyon tarihi 2019 yılının ikinci yarısı.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI