Netflix, Black Mirror 5. Sezonun Yayın Tarihini Yanlışlıkla Paylaştı

  
   Torik Yazarı                        

Netflix gibi büyük, kurumsal, ciddi bir firma bile olsanız arada böyle yanlışlıklar yapılabiliyor demek ki! Netflix kült dizi ‘Black Mirror’ın yeni sezonuyla ilgili tüm bilgileri bir sır gibi saklıyordu. Kaç bölüm olacak, ne zaman yayınlanacak? Hepsi tam bir sır perdesinin ardında gizliydi…

Hata, Netflix’in gerçek twitter hesabında paylaşılan bir fotoğraftan çıktı. Bu fotoğrafta bu sezon Netflix’te yer alacak dizilerin yayın tarihleri yer alıyordu. Ve maalesef Black Mirror da bunlar arasındaydı. Firma yetkilileri tweet’i hemen sildiler. Ama bir kere screenshot alınmıştı! Tweet’i gören görmüştü. İş işten geçmişti. Black Mirror 5. sezonun yayın tarihi 28 Aralık olarak hafızalara kazınmıştı bir kere.

4. sezonun en çarpıcı bölümlerinden olan USS Calister bir de Emmy kazandı

Yeni sezonda 6 bölüm yer alacak. Ancak SVOD kanalının bu bölümleri tek seferde mi yükleyeceği yoksa her bölüme biraz nefes aldırmak için sırayla mı yayınlayacağı henüz belli değil. Dizinin bir önceki sezonu da 6 bölümden oluşmuştu. Sezonun öne çıkan bölümü USS Calister diziye en iyi senaryo dalında Emmy ödülü de kazandırmıştı.

Geçen sezonun bir diğer dikkat çeken bölümü, Metal Head

Dizi bildiğiniz gibi bir İngiliz dizisi olarak başladı aslında. İngiliz yapım firması Zeppotron’un yaptığı ilk 2 sezon sonrasında Netflix diziyi devraldı ve o bölümden itibaren dizi hem Amerikan havasına büründü hem de başrollerde Amerikalı aktörler yer almaya başladı.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI