Tarantino Yeni Filminin Kadrosuna Brad Pitt’i de Ekledi

  
   Torik Yazarı                        

Quentin Tarantino yeni filminin kastını güçlendirmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi usta yönetmen bu sefer yaşanmış bir olaydan yola çıkarak filmini kurgulayacak. 1969 yılında Hollywood’da yaşanan Manson cinayetlerini konu alacak olan filmin yapımcısı Sony Pictures.

Tarantino bu vahşi olayı cinayete kurban giden aktris Sharon Tate’in bir komşusundan yola çıkarak anlatacak. Filmin 2 ana kahramanı, bir zamanlar ünlü bir TV dizi oyuncusu olan Rick Dalton (Leonardo di Caprio) ile onun dublörü Cliff Booth (Brad Pitt). Rick ile Cliff, Sharon Tate’in yaşadığı villaya komşu bir evde oturmaktadırlar. Filmin diğer bir önemli yanı, Di Caprio, Pitt ikilisinin ilk defa bir filmde beraber rol alacak olmaları. Yönetmen Tarantino ve başrol oyuncuları Di Caprio ile Brad Pitt, daha ne olsun!

Tarantino’nun filmine seçtiği isim de Spagetti Western dönemine ve özellikle Sergio Leone imzalı ‘Once Upon a Time in the West’ ve ‘Once Upon a Time in America’ filmlerine bir gönderme. Tarantino filmine ‘Once Upon a Time in Hollywood’ ismini uygun gördü.

Filmin kastında ilk açıklanan isim Sharon Tate rolünde izleyeceğimiz, son dönemin en popüler yıldızı Margot Robbie olmuştu. Robbie’yi en son ‘I, Tonya-Ben, Tonya’ filminde yine gerçek bir karakteri, Amerikalı buz pateni şampiyonu Tonya Harding’i canlandırırken izlemiştik. Avustralyalı aktris bu rolüyle Altın Kürelerde en iyi kadın oyuncu dalında aday da olmuştu.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI
  1. […] Tarantino Yeni Filminin Kadrosuna Brad Pitt’i de Ekledi […]

  2. […] Tarantino Yeni Filminin Kadrosuna Brad Pitt’i de Ekledi […]