Steve McQueen’in Motorsikleti Satışta

  
   Torik Yazarı                        

Dünyanın gelmiş geçmiş en cool aktörlerinden Steve McQueen’e o cool imajı veren detaylardan bir tanesi, ünlü 1936 model Indian Chief motosikleti satışta.

Fotoğraflar: Duncan Hamilton Rofgo

Satışı klasik otomobil ve motosikletler üzerine tanınmış bir satıcı olan Duncan Hamilton Rofgo gerçekleştiriyor. McQueen’in New York sokaklarının tozunu attığı motorun fiyatı belli değil.

Tam bir motor düşkünü olan McQueen’in yaşamı boyunca 150 kadar motosikleti olduğu biliniyor. Bunlar içinde birçok Indian da bulunuyor. Ama satışta olan bu Indian aralarında en ünlü olanlardan. Motor, yanındaki ek koltuğuyla ünlü. New York sokaklarında o yan koltuğa oturan çok sayıda kız olduğu rivayet değil gerçek. 1930 doğumlu aktör, ününün zirvesindeyken 50 yaşında kalp krizi geçirerek vefat etmişti. 3 kez evlenen McQeen’in ilk eşinden 2 çocuğu var. McQueen arkasında unutulmaz birçok film ve rol bıraktı. 1968 tarihli ‘Bullitt’ kendisinin de birkaç kez “en iyi rolüm” dediği filmdir. ‘The Magnificient Seven’, Faye Dunaway’le rol aldığı ‘The Thomas Crown Affair’, ‘Papillon-Kelebek’ ve ikinci eşi Ali MacGraw’la birlikte rol aldığı ‘The Getaway’ de unutulmayan diğer filmlerinden…

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI