Nam-ı Diğer Tokyo: Úrsula Corberó

  
   Torik Yazarı                        

Tüm dünyada yankı uyandıran La Casa de Papel’i duymayanımız kalmamıştır. 2 Mayıs 2017’de İspanyol kanalı olan Antena 3’ te yayınlanmaya başlayan La Casa de Papel’i Netflix’in satın almasıyla birlikte kendimizi soluksuz bir soygun macerasının içinde bulduk. Bulunulan ortamların dışında sosyal medyada da dizinin o kadar çok bahsi geçiyor ki diziye yeni başlayanlardan biri olarak ben de sürekli bir spoiler korkusu içinde dolanır oldum. La Casa de Papel’den mevzu açılır da dizinin belki de en çok konuşulan karakteri Tokyo’dan  bahsetmemek olur mu? Eğri oturup doğru konuşalım birçok kişinin diziye başlama sebeplerinden birinin Úrsula Corberó  olduğu aşikar. E hal böyle olunca kendisinin oyunculuk kariyerinden bahsetmemek olmazdı diye düşündük biz de…

Güzelliğinin yanında başarılı oyunculuğuyla da adından söz ettirmeyi başaran Úrsula Corberó 29 yaşında.

Oyunculuğa çok ufak yaşlarda merak saran Úrsula Corberó 13 yaşındayken bu mesleğe adımını atıyor. Sadece güzel olduğu için birden sükse yapan isimlerden olmadığını dizide gördüğümüz başarılı oyunculuğuyla da kanıtlıyor.

Birçok projede yer alan oyuncu ilk olarak 2002 yılında Micall Trencat adlı dizide rol almış.

Física o Química ‘’Fizik ve Kimya’’ adlı komedi dizisiyle beraber adını daha geniş kitlelere duyuran oyuncu, dizideki başarılı oyunculuğu sayesinde de birçok ödül kazanmış.

Bilim kurgu ve gerilim türlerindeki El Arbol de la Sangre ve Proyecto Tiempo : La Llave filmlerinde başrol oynayacak olan Úrsula Corberó, gelecek yıllarda birçok iddalı projede görmeye alışık olduğumuz isimlerden biri haline gelecek diye düşünüyoruz.

Çok kısa özel hayatın da bahsedelim ve bitirelim öyleyse. Kendisinin ‘’La Embajada’’ dizisinin setinde tanıştığı oyuncu Chino Darin ile 2 yıllık bir ilişkisi var.

Bunun yanında tamamen gönüllü olarak çalışan ‘’We Are Water’’ isimli bir yardım kuruluşunun destekçisi kendisi.

2,6 milyon takipçi sayısına ulaşan Instagramında da kendisinin birbirinden doğal fotoğraflarına rastlamanız mümkün.

İsmini hatırlamak zor olabilir diye biz seni La Casa de Papel’in Tokyo’su olarak hafızalarımıza kazıdık bile Úrsula, üzgünüz… Ama sevdik seni n’apalım?

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI