Mel Gibson’dan Wild Bunch Remake’i Geliyor

  
   Torik Yazarı                        

Sam Peckinpah’ın unutulmaz western klasiği The Wild Bunch tekrar çekiliyor. Yönetmen koltuğunda da Mel Gibson olacak. Filmin yapımcılığını Warner Bros. üstleniyor.

The Wild Bunch, Sam Peckinpah, 1969

Filmle ilgili şu an çok fazla detay yok. Yeni Wild Bunch’ın oyuncuları ve teknik kadrosu henüz belli değil. 1969 yapımı ilk filmde William Holden, Ernest Borgnine ve Robert Ryan gibi dönemin önemli isimleri yer almıştı. Mel Gibson’ın konuya Sam Peckinpah kadar sert mi yaklaşacağı yoksa filme kendine göre yorumlar mı katacağı merak konusu.

Mel Gibson, yönettiği son film olan ‘Hacksaw Ridge-Savaş Vadisi’yle (2016) Oscar’a aday olmuştu. Usta oyuncu, bu filmle, uzun bir aradan sonra tekrar yönetmen koltuğuna oturuyordu. Mel Gibson hem yönettiği hem de başrolünde yer aldığı, 1995 tarihli ‘Braveheart-Cesur Yürek’ ve 2004 tarihli ‘The Passion-Tutku, Hz. İsa’nın Çilesi’ filmleriyle sinema eleştirmenlerinden tam not almıştı. Usta oyuncuyu 2019’da 2 filmde birden izleyeceğiz. 19. yüzyılda Oxford İngilizce sözlük üzerinde çalışan profesör James Murray’nin hayatının anlatıldığı ‘The Professor and the Madman’de Mel Gibson’ı başrolde izleyeceğiz. Filmin diğer oyuncuları Sean Penn ve Natalie Dormer. Gibson’ın rol aldığı diğer film ‘Boss Level’. Bilim kurgu gerilm tarzındaki filmle ilgili çok detay yok. ‘The Grey’, ‘The A-Team’ gibi filmleriyle tanıdığımız Joe Carnahan yönetmen koltuğunda oturuyor. Mel Gibson’a Michelle Yeoh ve Annabelle Wallis eşlik ediyor.

Filmle alakası olmasa da ufak bir not da eklemeden edemedik. Wild Bunch ismini Fransız bir yapım ve dağıtım şirketi günümüzde başarıyla taşıyor. Dağıttığı filmler arasında ‘City of God’, ‘Irreversible’, ‘Che’, ‘Mr. Nobody’ gibi filmler yer alıyor.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI