Gary Oldman’ın Oğlu Gulliver Babasını Savundu

  
   Torik Yazarı                        

Taze Oscarlı Gary Oldman eski karısı tarafından aile içi şiddet uygulamakla suçlandı. Tek kelimeyle muhteşem bir Winston Churchill portresi çizdiği ‘Darkest Hour-En Karanlık Saat’ filmiyle hak ettiği bir ödül alan Oldman iki oğlunun annesi olan Donya Fiorentino’yla 4 yıl evli kalmış.

1958 doğumlu aktörün bu tek evliliği değil. Aslında evlilik seceresi oldukça kalabalık. Oldman ilk evliliğini 29 yaşındayken İngiliz aktris Lesley Manville’le yapıyor. Çiftin bir çocukları oluyor. Evlililk 3 yıl sürüyor. Oldman eşini, oğulları Alfie sadece 3 aylıkken terk ediyor. Manville başarılı bir aktris. Rol aldığı son film ‘Phantom Thread’ de bu yılın beğenilen yapımlarından.

Gary Oldman Churchill rolünde

Oldman’ın sonraki evliliği aynı zamanda en medyatik de olanı. Yıl 1990, Gary Oldman ile Uma Thurman evleniyorlar. Thurman daha kariyerinin başlarında, ufak tefek rollerde oynuyor. Kill Bill yıllarına daha 10 yıl var. Bu evlilik de ancak 2 yıl sürüyor. Thurman bu ilişkinin ardından Ethan Hawke’la evleniyor. Bu evlilik de 2005 yılında sona eriyor.

Ve sonra Oldman’ı ‘şiddet uygulamakla’ suçlayan Fiorentino geliyor. Çift 1997’de evleniyor. 1967 doğumlu Donya ünlü yönetmen David Fincher’dan yeni boşanmış. Sektöre uzak değil. O dönemler tanınmaya başlayan bir fotoğraf sanatçısı. Fincher’la bir de çocuğu olmuş. Oldman-Fiorentino çiftinin de 2 çocukları oluyor ve çift 4 yıl sonra boşanıyor.

Gary Oldman oğlu Gulliver’le birlikte

İşte Oldman’ı suçlayan da bu üçüncü eşi. Fiorentino Daily Mail’e verdiği röportajda evliliğini bir ‘kabus’a benzetiyor. Evde şiddet gördüğünü söylüyor. Ve bu noktada devreye çiftin 20 yaşındaki oğulları Gulliver Oldman giriyor. Genç adam şöyle diyor “Tüm hayatım babamla geçti. O benim tek ve gerçek yol göstericim.  Sadece ve sadece onun büyüttüğü bir çocuğum. Ve onunla birlikte geçirdiğim her gün için tanrıya dua ediyorum. Anneme gelince. O her zaman mutsuz ve dengesiz bir insan oldu. Evet beni o dünyaya getirdi. Ama bana nasıl o dünyanın bir parçası olacağımı öğretmedi. Kardeşim ve ben annemin babama karşı oynadığı oyuna yıllar boyunca şahit olduk. Tanrıya şükürler olsun ki doğru her zaman babamın yanında”.

Dorya Fiorentino, Foto: imdb.com

#MeToo hareketini desteklediğini de söyleyen Gulliver Oldman son olarak şöyle diyor: “Kim babamın şiddet uyguladığını söylüyorsa bilin ki yalan söylüyordur. Bu böyle biline!”. Gulliver’in bir de küçük kardeşi var. Charlie Oldman 18 yaşında.

Haberimize Oldman’ın sonraki evlilikleriyle devam edelim de yarım kalmasın. Oldman sektör dışından tek evliliğini 2008 yılında yapıyor. Bu en uzun süren de evliliği. Alexandra Edenborough’yla olan evliliği 7 yıl sürüyor. Alexandra bir şarkı sözü yazarı. Gary Oldman bu boşanmanın ardından şöyle konuşmuş: “Alex’le muhteşem yıllar geçirdik. Ama hayatla ilgili farklı önceliklerimiz olduğu giderek daha çok görünür oldu. Bunun sebeplerinden en önemlisi de aramızdaki yaş farkıydı. Birlikte geçirdiğimiz güzel zamanlar için müteşekkirim. Onun için her şeyin en iyisini diliyorum.”

Ve usta aktör geçtiğimiz eylül ayında beşinci ve şimdilik son eşi Gisele Schmidt’le evlendi. Çift galalara, kırmızı halılara beraber katılıyor.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI