Frances McDormand’ın Oscar Heykeli Çalındı

  
   Torik Yazarı                        

Oscar gecesinin yankıları dinmiyor. Gecenin en güzel giyinenleri, en rüküşleri, 56 yıl önce giydiği elbiseyi giyeni, geceye damga vuranları, kazananları, kaybedenleri derken bir de çalınan heykelciği oldu.

Frances McDormand / En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı

Frances McDormand en iyi kadın oyuncu dalında hak ettiği bir Oscar kazandı. McDormand bu ödüle ülkemizde de vizyona giren “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’ filmindeki rolüyle kavuştu. Bu ödül McDormand’ın bu dalda kazandığı ikinci Oscar. İlk Oscar’ı 1997 tarihli Coen Brothers filmi ‘Fargo’. Böyle bir ödül alınır da kutlanmaz mı? Başarılı aktris ödül töreni sonrasında ‘Governor’s Ball’a katıldı. Ve olanlar işte bu parti sırasında oldu.

Sahte Oscar’lı Terry Bryant

McDormand’ın masada bıraktığı heykel bir anda ortadan yok oldu. Heykeli çalan 47 yaşında bir Amerikalı, Terry Bryant. Heykeli çaldıktan hemen sonra facebook’ta bir video paylaştı. Bryant videoda “Bu akşam bu ödülü aldım. Bu ödül benim” diyordu. Partinin verildiği salonda elinde heykelle dolaştı. Hatta fotoğrafının çekilmesine de izin verdi. Soranlara ‘orijinal müzik’ dalında Oscar aldığını söylüyordu.

Bryant’ın Oscar heykeliyle macerası çok uzun sürmedi. Bir fotoğrafçı olayın farkına vardı. Los Angeles polisi olaya el koydu. Ve heykel sağ salim asıl sahibine, Frances McDormand’a geri döndü.

Bu olay da Oscar garipliklerinden biri olarak tarihe geçti.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI