Cem Yılmaz V. Cinemaximum

  
   Torik Yazarı                        

Her şey Mars Grubu’nun kurumsal ilişkiler direktörü olduğunu öğrendiğimiz Aslı Irmak Acar’ın Hürriyet Gazetesi’nden Cengiz Semercioğlu’na verdiği röportajla başladı. Büyük yapım şirketleriyle Mars Grup arasında son günlerde yaşanan gerginlik hakkında konuşan bu hanım “Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmaz’lar çıkar” diye de talihsiz bir cümle kurdu. Hemen tt olan bu haberde Cem Yılmaz’a destek verenler çoğunluktaydı.

Aslı Irmak Acar’dan bazı rakamlar aktaralım. Mars Grup’un 107 sineması var. 905 perdeleri var. bu da piyasanın %34’e denk geliyor. Yani Türkiye’deki her 3 sinema perdesinden birinin sahibi bu grup. Koltuk sayısında da yüzde oranı aynı. Türkiye’deki koltuk sayısı 312.222 ve bu koltukların 122.048’i Mars’a ait. Oran yine %34. Toplam izleyici sayısından Mars’ın aldığı oran ise daha yüksek. Türkiye’de sinemaya giden seyircinin %44,2’si Mars’ın sinemalarına gidiyor. Yani neredeyse her 2 seyirciden birinin biletini Mars kesiyor. İşte şu son günlerin büyük tartışması da bu bilet kesilirken yanında mecburi satılan patlamış mısır ve koladan çıkıyor. Bu konyla ilgili sorulan soruyu da “Yasa çıksa da mısır promosyonu yapacağız” diye yanıtlıyor Acar. Semercioğlu birkaç soruyla sıkıştırmayı deniyor kurumsal iletişim direktörünü. Acar’ın cevapları hep biraz yukardan bakan ve taviz vermeyen cinsten.

Bu röportajın ardından, Cem Yılmaz kendi twitter hesabından veryansın etti. “Cem Yılmaz çıkaracakmış mış mış! Cem Yılmaz çıkardı haberin yok… terbiyesiz”. Yılmaz Erdoğan da Cem Yılmaz’a destek verdikten sonra tweet’ini şöyle bitirdi: “Cengiz Semercioğlu’nun mısır patlağı fonundaki dünya tatlısı fotoğrafının manasını da hiç çıkaramadığımı ekliyorum”.

Tweet serimize Yusuf isimli hesabın paylaşımıyla başlayalım… Aslı Irmak Acar uyurdun mu? Sahiden dün gece uyuyabildi mi? Hatta hala o pozisyonda çalışıyor mu? Yoksa çoktan uçtu mu?

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI