BKM Bu Sezona 7 Filmle Giriyor

  
   Torik Yazarı                        

BKM bu sezona bomba gibi giriyor. İlk filmini 21 Eylül’de vizyona sokan yapım evinin toplam 7 filmi seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. İşte bu sezon BKM’den izleyeceğimiz filmler…

1Bücür

Levent Kırca’nın oğlu Umut Kırca ilk yönetmenlik denemesini 2016 tarihli ‘El Değmemiş Aşk’la yapmıştı. Kırca ‘Bücür’le bir kez daha kameranın arkasında yer alıyor. Berat Efe Parlar, Seçkin Özdemir ve Seren Şirince’nin başrollerinde yer aldığı film, İstanbul’da geçen eğlenceli bir kovalamacayı ekrana taşıyor. CJ Entertainment Turkey-BKM ortak yapımı olan film CJ dağıtımıyla 358 kopya olarak sinemalarda. Film 21 Eylül’de vizyona girdi.

2Yol Arkadaşım 2

Televizyon ekranlarının sevilen üçlüsü ikiliye dönüşmüş olsa da (ilk filmden Eser Yenenler bu filmde yok) Yol Arkadaşım filminin kadrosu ikinci filmle güldürmeyi sürdürüyor. Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak (senaryo da İbrahim Büyükak’a ait) filmin başrollerinde yer alıyor. İlk filmde olduğu gibi yönetmen koltuğunda Bedran Güzel var. ilk ‘Yol Arkadaşım’ 27 Ekim 2017’de vizyona girmiş ve 2 milyon seyirci sayısını geçerek çok iyi bir performans sergilemişti. Yeni film ilk filmden neredeyse tam bir yıl sonra, 12 Ekim 2018’de vizyona giriyor.

3Napoli’nin Sırrı (Napoli Velata)

BKM’nin 7 filmi arasında bir de çok önemli bir yönetmenin filmi yer alıyor. Ferzan Özpetek’in İtalya’da geçtiğimiz aralık ayında vizyona giren ve ilgiyle karşılanan yeni filmi ülkemizde BKM etiketiyle vizyona çıkıyor. Özpetek bu sefer bir aşk hikayesiyle bir cinayeti aynı anda seyirciye sunuyor. Filmin kadrosunda 1974 doğumlu İtalyanların popüler aktrisi Giovanna Mezzogiorno ve ayrıca Alessandro Borghi ile Anna Bonaiuto yer alıyor. Vizyon tarihi 26 Ekim 2018. Ve filmin fragmanı.

4Hedefim Sensin

Ata Demirer-Demet Akbağ ikilisini Eyvah, Eyvah’larda çok sevmiştik. İkili bu sefer de ‘Hedefim Sensin’le izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya bir mafya hesaplaşmasının ortasında kalır ve çareyi adaya kaçmakta bulur. Adada hem mafyadan kurtulmaya çalışacak hem de aşık olacaktır. Filmin vizyon tarihi 30 Kasım 2018.

5Organize İşler 2

İşte merakla beklenen film. İlkinin üstünden tam 13 yıl geçmiş ama tadı hala damağımızda. 2005 yılı aralık ayında vizyona giren filmin hem konusu hem de kadrosu çok beğenilmiş, film gişede 2,5 milyon seyirciyi geçmişti. Yapım aşamasında çokça haber olan devam film 4 Ocak 2019’da sinemalarda olacak. Yılmaz Erdoğan’a bu sefer Kıvanç Tatlıtuğ ve Ata Demirer eşlik ediyorlar. Filmin senaryosu da Yılmaz Erdoğan’a ait.

6Can Dostlar

Güldüy Güldüy Show televizyon ekranının beğenilerek izlenen programlarından. İşte bu şovun genç ekibi bir sinema filmi için buluştu. BKM yapımı TV şovu bir BKM yapımı olarak 2019 sömestre tatili haftası vizyonda olacak. Filmin yönetmeni Tuğçe Soysop.

7Öldür Beni Sevgilim

BKM’nin bu sezonki son projesi iki sevilen ismi, Murat Boz’la Seda Bakan’ı bir araya getiriyor. Filmin çekimleri geçtiğimiz hafta başladı. Öldür Beni Sevgilim’in konusuna gelince; Demet ile Okan lise yıllarından beri sevgilidir. Aşklarını evlilikle taçlandıran ikili bu kararlarından çok da memnun değildirler. Tam da evlilik yıldönümlerinde aldıkları bir piyango biletine büyük ikramiye çıkar ve olaylar birbirini takip eder. Filmin vizyon tarihi henüz net değil.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI