Biz Bu Filmi Ne Zaman Çektik?

  
   Torik Yazarı                        

Onur Ünlü ilginç bir sinemacı. Durup durup bir anda, 2017’de, 4 filmle birden seyircinin karşısına çıkabiliyor. Ay Yapım gibi büyük bir yapım şirketiyle çalıştığı ‘Kırık Kalpler Bankası’, yine bir başka büyük yapım şirketi, Limon Yapım’la, Kanal D için çektiği ‘Cingöz Recai’, İstanbul Film Festivali’ne katılan ‘Put Şeylere’ ve son olarak Adana’dan ödüllerle dönen, bir başka Limon Yapım prodüksiyonu, ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’.

Film Adana’dan 4 ödülle döndü

Son filmi ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ 25 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında 24’üncüsü düzenlenen Adana Film Festivali’nde yarıştı. Üzerinden 7 aydan fazla zaman geçmiş. Ama galası daha bu hafta yapıldı. Film Adana’da en iyi film, yönetmen, erkek oyuncu ve yardımcı kadın oyuncu dallarında tam 4 ödül birden alarak festivale damgasını vurmuştu.

Filmin kadrosu Kanyon’da yapılan galaya tam takım katıldı. Adana’da en iyi erkek oyuncu dalında ödül de alan Fatih Artman, Demet Evgar, Hare Sürel, Ezgi Eyüboğlu ve Özgür Emre Yıldırım yönetmenleri Onur Ünlü’yü yalnız bırakmadılar. Gala gecesinin esprisiyse Evgar’ın sorduğu “Biz bu filmi ne zaman çektik?” sorusu oldu. Geçen sonbaharda Adana’da yarışan film vizyona girmek için gerçekten de biraz gecikmişti sanki! Öyle ki Onur Ünlü de tam çekim zamanını hatırlayamayarak “1,5 yıl kadar oldu. Çok çalışıyoruz, bir sürü şey çekiyoruz. Ama sonbahardı, tabii, sonbaharlardan birinde çektik” diye cevap verdi.

Filmin yapımcısı Limon Yapım

Film bu hafta vizyona girdi.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI