Bir Zamanlar Ünlüydüler, İşte Size 5 İsim…

  
   Torik Yazarı                        

Başarı bazen bir anda gelip geldiği gibi kaybolabilen bir şeydir. Bir filmle hayatımıza girip, ünlü olup sonra o başarı seviyesini devam ettiremeyen, silinip giden birçok sinema oyuncusu var. Gelin bu isimlerden 5’ini birlikte hatırlayalım…

1Carrie-Anne Moss

Yıl 1999. Bir film sinema gündemine bomba gibi oturuyor. Wachowski kardeşlerin yönettiği filmin adı ‘The Matrix’. Başrolde Keanu Reeves, yanında Laurence Fishburne ve o zamanlar 32 yaşındaki bir güzel aktris, Carrie-Anne Moss. Onun canlandırdığı Trinity rolü hala aklımızda… Ama 1967 doğumlu güzel yıldız Hollywood’un 40’ını aşan kadınlara uyguladığı ‘görmezden gelme hastalığı’ndan madur oluyor. Son zamanlarda ona teklif edilen roller genelde TV dizileri. Jessica Jones’da bir yan rol, Defenders’ın kalabalık kadrosunda bir rol ve Iron Fist dizisinde yine bir yan rol. Onu yine Trinity ayarında bir rolde görsek keşke!

2Mischa Barton

2003 yılında başlayıp 4 yıl devam eden bir dizi, The O.C. ve dizinin yıldızı Mischa Barton. Ama tüm dünyada fenomen olan bu dizinin bitmesiyle birlikte güzel yıldız da ortadan kayboluyor. Barton şimdilerde 32 yaşında. Kariyerine yeni bir ivme vermek için daha vakti var aslında. Ama onu setlerden uzak tutan bazı bağımlılıkları olduğu biliniyor. İngiliz asıllı aktris aslında oldukça aktif. Her yıla en az 3, 4 proje sığdırıyor. Ama bunlar TV filmleri ya da sıradan TV dizileri.

3Sarah Michelle Gellar

Bazı oyuncular bir türe takılıp kaldıklarında zamanla kendilerini sektörün dışında buluveriyorlar. 1977 New York doğumlu Sarah Michelle Gellar’a da olan bu! 1990’larda popüler olan Gellar neredeyse sırf gençlik korku filmlerinde yer alıyordu. 1996-2003 yılları arasında devam eden ‘Buffy The Vampire Slayer’ dizisi de Gellar’ın en başarılı işlerindendi. The Grudge, The Return, seyirci onu art arda gelen korku filmlerinde görmekten sıkıldı. Gellar diğer türleri denese de pek başarılı olamadı. Şimdilerde ufak tefek TV filmlerinde oynuyor. En azından Hollywood’da pek rastlanmayan cins mutlu bir evliliği var. 2002’den beri Freddie Prinze Jr. İle evli. Çiftin iki de çocuğu var.

4Mark Hamill

Bazı roller oyunculara yapışıp kalıyor. Star Wars filmlerinde başrol oynayıp, seyircinin karşısına Luke Skywalker olarak çıkan bir oyuncuya yapımcılar başka bir rolü zor teklif ediyorlar. Seyirci de Mark Hamill’i görür görmez Star Wars’u düşünüyor. İnsanın inanası gelmiyor ama Hamill 1951 doğumlu. Yani 67 yaşında. Ama biz onu hep 70’lerin sonlarındaki Star Wars filmlerindeki genç haliyle hatırlıyoruz. Hamill’in yer aldığı projelerin sayısı 300’ü geçmiş aslında. 2018’de 8 projede birden yer alıyor. Ama üstündeki Luke Skywalker damgasını atması kolay değil.

5Jennifer Grey

Yine bir rolle parlayıp devamını getiremeyen bir isim; Jennifer Grey. Onun ‘Dirty Dancing’ filmindeki dansını unutmak ne mümkün? Bir de karşısında Patrick Swayze! Grey o zamanlar 27 yaşında. Yıl 1987. Üzerinden 30 yıl geçmiş. Grey 90’larda sıradan televizyon filmlerinde oynadı. 2000’lerde senede bir hatta iki senede bir proje ancak teklif edildi. Uzun süredir TV dizilerinde zar zor rol buluyor. Biz onu o muhteşem dans sahnesiyle hatırlamak istiyoruz.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI