Bahçe Cüceleri Sahnede, Buyrun Ekran Başına

  
   Torik Yazarı                        

Bahçe Cücelerini bilen bilir. Bilmeyenleri de biz tanıştıralım. Avrupa’da bahçe aksesuarı olarak kullanımı çok yaygın olan Bahçe Cüceleri özellikle Almanya’da çok seviliyor. Çeşit çeşit figürleriyle oldukça sevimli gözüken bu dekorasyon araçlarının bahçelere bereket ve iyi şans getirdiklerine inanılıyor. Hatta pek çoğuna göre bu arkadaşlar aslında canlı ve insanlar evde yokken yaşıyor.

Bu sevimli cüceler film yapımcılarının da dikkatinden kaçmamış. Touchstone Pictures sunar; Gnomeo&Juliet

 

2011 yılında vizyona giren bu William Shakespeare’in ünlü ‘Romeo ve Juliet’ oyununun 3D animasyon uyarlamasının ardından ikinci film 2018’de geldi. Gnomeo&Juliet2: Sherlock Gnomes

2018’in Mart ayında Amerika’da vizyona giren animasyonun yapımcılığını Paramout Animation, Metro-Goldwyn-Mayer ve Rocket Pictures üstlenmiş. Filmde kahramanlarımız Gnomeo ve Juliet’e bu kez ünlü dedektif Sherlock da eşlik ediyor. Oldukça eğlenceli gözüken animasyonun müziklerinde ilk filmde olduğu gibi yine Elton John imzası var. Sherlock’u Johnny Depp seslendirirken, Julia’ya Emily Blunt, Gnomeo’ya ise James McAvoy sesini vermiş.

Türkiye’de Cüce Dedektif Şerlok adıyla gösterime girecek olan bu sevimli animasyonun vizyon tarihi 8 Haziran 2018 olarak açıklanmış. Sinema salonlarını sadece çocuklar değil yetişkinler de dolduracağa benziyor, ne dersiniz?

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI