Avengers Infinity War Hakkında 12 Not Edilesi Bilgi

  
   Torik Yazarı                        

‘Avengers Infinity War’ bizde de çok iyi açıldı. Amerika’da rekora koşuyor. İşte film hakkında arkadaş ortamında muhabbet ederken satabileceğiniz 12 bilgi!

1Filmde 64 Ana Karakter Var

64 ana karakter… Vallahi biz demiyoruz, Marvel yetkililerinin yalancısıyız! Oturmuş saymışlar. Bu kadar ana karakter olunca kast da felaket oluyor tabii. Robert Downey Jr., Scarlett Johanson, Gwyneth Paltrow, Zoe Saldana, Chris Evans (Captain America), sonra Chris Pratt tabii, Josh Brolin, Chris Hemsworth’u unutmak olur mu, her zamanki Thor rolünde, Elizabeth Olsen, Hulk rolünde Mark Ruffalo, Idris Elba, Benicio Del Toro, Spider-Man rolünde Tom Holland… evet biz saymaktan sıkıldık!

2Marvel Cinematic Universe’ün 19. Filmi

‘Avengers: Infinity War’ filmi Marvel için ayrı bir önem taşıyor. Marvel Cinematic Universe’ün bu yıl 10. yılı. İlk film, Iron Man, 2008’de vizyona girmişti. 10 yılda Marvel sinema dünyasını kökünden etkileyen projelere imza attı. ‘Iron Man’in vizyon tarihi 2 Mayıs 2008 idi, ‘Avengers: Infinity War’ 27 Nisan’da vizyona giriyor. Yani neredeyse günü gününe 10 yıl sonra! Aynı zamanda bu film Marvel Cinematic Universe’ün 19’uncu filmi. 10 yılda 19 film, büyük başarı.

3Devam Filmi de Yolda

‘Avengers: Infinity War’un 2019 yılında vizyona çıkacak bir de devam filmi olacak. Şu an için Part 2 kod adıyla anılan bu film daha önce örneklerini gördüğümüz 2 part’lı filmlerden, örneğin ‘The Hunger Games’den farklı. Niye farklı derseniz, bu iki Avengers filmi birbirinden bağımsız iki ayrı film mantığında planlandı. İki filmin konuları da farklı. Birbirini takip eden bir konu söz konusu değil. Ama çekimler aynı anda yapıldı.

4Captain Marvel Filmin kadrosundan Son Anda Çıktı

Film daha yapım aşamasındayken çok dedikodusu yapıldı. Mesela, Captain Marvel bu filmde seyirciyle buluşacaktı. Aslında gerçekten de plan öyleydi ama sonradan bu karakterin daha çarpıcı bir şekilde seyircinin karşısına çıkması daha uygun görüldü. Captain Marvel karakteri 2019 Nisan ayında vizyona çıkması beklenen devam filminde ekranda olacak.

5Filmin Vizyon tarihi Son Anda 1 Hafta Öne Çekildi

Filmin vizyon tarihi neredeyse 3 yıl önce anons edilmişti. Film MCU’nun çok sevdiği mayıs ayında seyirciyle buluşacaktı. Anons edilmişti dedik ama vizyona artık sadece haftalar kala filmin tarihi bir hafta öne çekildi. Nedeni 25 Mayıs’ta vizyona girecek olan Disney filmi ‘Solo: A Star Wars Story’den biraz daha uzaklaşmak. Yeni vizyon tarihi sayesinde Avengers’ın, iyi iş yapması beklenen ‘Solo’dan önce dolu dolu 4 haftası oluyordu. Aslında Marvel’in mayıs ayında vizyona film girmek gibi bir alışkanlığı da var. MCU’ün son Avengers’tan önce vizyona girdiği 18 filmin 7’sinin vizyon tarihi mayıs. Bu alışkanlık ‘Avengers: Infinity War’un nisana çekilmesiyle bozulmuş oldu.

6Gişede inanılmaz Başarı

Film şimdiden Amerika’da yarım milyar dolar hasılata yaklaşmış durumda. ‘Avengers: Infinity War’ inanılmaz pahalı bir yapım. Filmin açıklanan bütçesi 257 Milyon Dolar. Bir şansızlık olsa, vizyonda iş yapmasa şirket batıracak cinsten bir bütçe. Ama film sadece Amerika’da şimdiden bütçesini neredeyse ikiye katladı. Tüm dünyadan gelirleri de ekleyince filmin şu andaki geliri 1,2 Milyar dolar. İnanılmaz bir rakam. Film ülkemizde de sadece 2 hafta sonunda 1,5 Milyon seyirciye ulaşmak üzere. Uzun süredir hiçbir yabancı filmin kolayca ulaşamadığı bir rakam bu! Avengers ayrıca Justice League serisini de geride bırakmış durumda. Gişenin yeni bir galibi var artık: Avengers: Infinity War…

7Bu Avengers Filminde Yönetmen Koltuğunda Yeni İsimler Var

İlk iki Avengers filminin yönetmeni Joss Whedon bu sefer kamera arkasına geçmedi. Avengers filmlerinde bayrağı Russo kardeşler devraldı. 1970 doğumlu Anthony ve onun bir yaş küçüğü Joe yaptıkları tüm filmleri beraber çekiyorlar. Aslında çok farklı kulvarda başlamışlar yönetmenliğe. 2009-2014 yılları arasında 6 sezon devam eden komedi dizisi ‘Community’nin 14 bölümünü çekmişler. Ardından bir komedi daha, Owen Wilson ve Kate Hudson’lı ‘You Me and Dupree’ filmine imza atmışlar. Sonra ne olduysa olmuş, 2014’te Russo kardeşler Marvel dünyasına hızlı bir giriş yapmış. 2014, ‘Captian America: The Winter Soldier’ ve hemen ardından 2016’da ‘Captain America: Civil War’. Ve şimdi de bir Avengers. Hatta seneye de devamı. Marvel, Russo kardeşleri sevmişe benziyor, hele ki bu filmin gişede elde ettiği başarıdan sonra!

8Yönetmen Değişti Ama Kast Aynı

Evet yönetmen koltuğuna Russo kardeşler oturdu ama kast aynen devam ediyor. Chris Evans yine Captain America olarak karşımızda mesela. Evans, 2011’den bu yana her yıl bir Captain America rolüyle sinemalarda olmuş. Geçen yıl da ‘Spider-Man: Homecoming’ filminde onu aynı rolde izlemiştik. Serinin tutkunları zaten biliyorlar ama biz de bir kez daha hatırlatalım. İlk defa Guardians of the Galaxy, Avengers’la karşılaşıyor bu filmde. Ama ne karşılaşma! Kasttan devam edelim, Iron Man rolünde tabii ki muhteşem Robert Downey Jr., Thor yine her zamanki gibi Chris Hemsworth. Çocuk bu rol için şişti de şişti! Hulk, Mark Ruffalo, Spider-Man Tom Holland, Thanos Josh Brolin, War Machine Don Cheaddle, Black Widow Scarlett Johansson ve Gamora Zoe Saldana… Müthiş bir kast…

9Film En Uzun Marvel Cinematic Universe Filmi

Bu arada film süresiyle de seyirciyi tatmin edecek gibi duruyor. Bir kere ‘Avengers: Infinity War’ MCU’ün şu ana kadar yaptığı en uzun film. Filmin süresi tam 156 dakika. Bundan önce rekor 147 dakikayla Captain America: Civil War’a aitti.

10Marvel Cinematic Universe Mayıs Ayını Çok Seviyor

MCU’nun son filmi ‘Avengers: Infinity War’ bir haftayla mayısta değil nisanda vizyona girdi. Yoksa MCU’nun şans getiren mayıs ayı filmlerinden sekizincisi olacaktı. MCU’nun ilk filmi ‘Iron Man’ 2008 yılında 2 Mayıs’ta vizyona girmişti. Marvel’in diğer mayıs vizyonları sırasıyla ‘Iron Man 2’, ‘Thor’, ‘Marvel’s The Avengers’, ‘Iron Man 3’, ‘Avengers: Age of Ultron’ ve ‘Captain America: Civil War’.

11Hikaye 4 Yıl Sonra Devam Ediyor

Film bizi ‘Guardians of the Galaxy-Galaksinin Koruyucuları’ filminden 4 yıl sonraya götürüyor. Gerçek zamanda da o filmin vizyona çıkışından tam 4 yıl geçmiş. Yani gerçek zamanda da tutarlılık var. ‘Galaksinin Koruyucuları’ 1 Ağustos 2014’te vizyona girmişti.

12Captain America Kılık Değiştirdi

Steve Rogers, nam-ı diğer Captain America’yı her zaman olduğu gibi bu filmde de Chris Evans canlandırıyor. Onda bir sorun yok ama kıyafetinde değişiklik var. İlk defa olarak ‘Nomad’ karakterini kabul etmiş oluyor. Giysisi de bu karaktere göre özellikler taşıyor. Nomad karakterinin mavi renk aksesuarlarını ve sarı detaylarını kostümünde görüyoruz. Steve Rogers’ın kostümü Captain America olmayı bıraktığı iki dönemin bir kombinasyonu gibi. Captain America her zamankinden daha yakışıklı, daha çekici…

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI
  1. […] haberler: torik.tv/sinema/avengers-infinity-war-hakkinda-12-not-edilesi-bilgi/ torik.tv/sinema/harry-potter-hayranlarini-sevindiren-mobile-oyundan-ilk-goruntuler/ […]