15 – 29 Haziran Arası Vizyona Girecek Yerli Filmler

  
   Torik Yazarı                        

Sizler için haziranın son 2 haftası vizyona girecek Türk filmlerini toparladık. İkinci kez vizyona giren filmlerin çokluğu sizi şaşırtacak! İşte önümüzdeki haftaların yerli filmleri…

1Dümdüzz Adam

Filmin Konusu: Taksi Şoförü Ferdi, dedesi Cemşit’le birlikte çıktıkları yolculukta Kader’le karşılaşır. Bu karşılaşmadan sonra olaylar bambaşka bir hal alacaktır. Film 15 Haziran haftası izleyiciyle buluşacak.

Yönetmen:  Murat Toktamışoğlu
Oyuncular:  Ferdi Sancar, Cezmi Baskın, Ersin Korkut
Şirket:  Özbey Film

2Sen Kiminle Dans Ediyorsun? ( 2.Kez Vizyonda)

15 Haziran haftası izleyiciyle buluşacak filmlerden bir diğeri de ‘Sen Kiminle Dans Ediyorsun?’ Bazı ailevi problemlerden dolayı kendini psikolojik olarak iyi hissetmeyen Aysel kendini dansa verir. Gittiği dans okulunda Şengül’le karşılaşan Ayşel, kendini para ödüllü bir dans yarışması için hazırlanırken bulur. 17 Kasım’da vizyona girmiş olan film toplamda 388 bin seyirci elde etmişti.

Yönetmen:  Burak Aksak
Oyuncular:  Binnur Kaya, Demet Özdemir, Uraz Kaygılaroğlu
Şirket:  BKM

3Ayla (2. Kez Vizyonda)

Türkiye’nin Oscar aday adayı filmi Ayla da ikinci kez vizyon diyenlerden. Kore savaşında ailesini kaybeden 5 yaşındaki Koreli küçük kızın yolu Astsubay Süleyman Dilbirliği ile kesişir. Koreli kıza ‘Ayla’ adını veren Astsubay Süleyman Dilbirliği büyük fedakarlıklar ve risklerle Ayla’yı hayata geri kazandırır. Yaşanmış bir hikayeyi konu alan film 15 Haziran haftası 2. kez vizyonda yerini alıyor. Film 27 Ekim 2017’de CGV Mars dağıtımıyla vizyona girmiş ve beklentilerin de üstünde bir başarı göstererek 5,5 milyon seyirci rakamına ulaşmıştı.

Yönetmen:  Can Ulkay
Oyuncular:  İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Ali Atay
Şirket: Dijital Yapım Evi

4Düş Kırgınları (2.Kez Vizyonda)

Haydi bir ikinci vizyon daha. Bu yaz ikinci kez vizyona çıkan filmlerin yazı desek yalan olmaz! Filmin konusuna gelince,  Kuzey ve Sami yakın arkadaşlardı. Şafak ise bu iki yakın arkadaşın işlettiği otele yolu düşen bir araştırmacıdır. Zaman geçtikçe Şafak, Kuzey’e aşık olur. Şafak bir gün aniden kaybolur. 5 sene boyunca Şafak’ı arayan Kuzey’e sonunda Şafak’la ilgili bir haber gelir.

Yönetmen:  Selim Güneş
Oyuncular:  Mert Tanık , Denise Ankel
Şirket:  Ağustos Film

5Dua Et Kardeşiz

Filmin Konusu:  Arazilerinden yol geçeceğini öğrenen Tuğrul ve ailesi çaresizdir. Ömer’in  ailesinin yanına, memleketine dönmesiyle arazi için kollarını sıvaması bir olur. Film 22 Haziran haftası vizyonda.

Yönetmen:  Hamza Yaman
Oyuncular:  Eray Kaman, Gökhan Demir, Başak Akbay
Şirket:  Parrot Film

6Düğüm Salonu (2.Kez Vizyonda)

BKM yapımı film ilk vizyona çıktığı mart ayında 355 kopyaya rağmen 200 bin seyircin,n altında kalmıştı. Şimdi bir kez daha şansını deniyor. İki eski sevgilinin düğünlerinin aynı güne hatta neredeyse aynı mekana denk gelmesi üzerine sırlar, geçmişe dair sorunlar, yarım kalmış aşklar ve yüzleşmeler su yüzüne çıkacaktır.

Yönetmen:  Hakan Algül
Oyuncular:  Şahin Irmak, İrem Sak, Gonca Vuslateri, Emre Karayel
Şirket:  BKM

7T.İ.M

Filmin Konusu:  Önceden Özel kuvvetlerde görev alan sonrasında ise T.İ.M için çalışmaya başlayan Serdar, şehit arkadaşları için büyük bir mücadele verecektir. T.İ.M 29 Haziran haftası sinema salonlarındaki yerini alacak.

Yönetmen:  Onur Yiğit
Oyuncular:  Serdar Atacan, Emre Uzun
Şirket:  Turan Film

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI