Yeşilçam Film Günleri’ni Atlas Sineması Müdürü Cevdet Pişkin’e Sorduk

  
   Torik Yazarı                        

Atlas Sineması şu sıralar önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 14 Mart’ta başlayan etkinlikte Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri ikişer seansta klasik Yeşilçam filmleri seyirciyle buluşuyor. Neşeli Günler, Bizim Aile, Süt Kardeşler, Senede Bir Gün gibi birbirinden önemli filmlerin yer aldığı etkinliği sinemanın müdürü Cevdet Pişkin’e sorduk.

Foto: Specktrum

Torik Tv: Cevdet bey bizi ağırladığınız, sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkürler. Bir etkinlik başlattınız, ilk hafta sonunu da geçirdik. Nasıl gidiyor?

Cevdet Pişkin : Bu proje çok iyi oldu. Bir patlama oldu. Her seans, seans dediğim zaten 2 seans oynuyorum,100 kişiden aşağıya girmiyor sinemaya. Öyle bir telefonlar geliyor, öyle bir mail’ler geliyor ki sinemamıza, bu nasıl güzel bir proje, kim düşündüyse Allah razı olsun, lütfen devam ettirin, diyorlar. Biz sinema olarak çok mutluyuz bu işten.

 

Foto: Specktrum

Torik Tv: Program nisan ayında da devam edecek mi?

Cevdet Pişkin: Evet, nisan ayında da devam edeceğiz. Yine hafta sonları ikişer seans olmak üzere. Sadece festival sırasında ara veriyoruz tabi.

Torik Tv: Birbirinden önemli filmler var programda. Bunların içinde sizin en sevdiğiniz hangisi diye sorsam.

Cevdet Pişkin: Vallahi benim en sevdiğim ‘Canım Kardeşim’. Aslında bütün filmler güzel. Vallahi çok güzel oldu bu program. Arzu Film filmlerini gösteriyoruz. İnanın, seyirci o kadar mutlu ki, ‘lütfen bunu devam ettirin’ diye bize söylüyorlar. Arzu Film’le başladık ama başka firmalarla da devam edeceğiz.

Torik Tv: Ben de ‘Süt Kardeşler’i çok severim. Yeri gelmişken seansları seyircilere hatırlatsak.

Cevdet Pişkin: Cuma günleri 19.00 ve 21.00 seanslarında bu programa yer veriyoruz. Cumartesi, Pazar günleriyse 16.30 ve 19.00.

 

Foto: Specktrum

Torik Tv:  Bu filmlerde seyirci kitlesi nasıl? Genç mi? Orta yaşlı mı?

Cevdet Pişkin: Genç de var, yaşlı da. İnanır mısınız Cumartesi günkü seansa zor yürüyen bayanlar geldiler. Bana Mahsun’un ‘Beyaz Melek’ filmini hatırlattı. O filmde de bu yaş gurubunda bayanlar çok gelmişti. O filmi hatırladım.

Torik Tv:  Programın henüz birinci haftası. Daha çok duyulacaktır ve seyirci de artacaktır diye düşünüyorum.

Cevdet Pişkin: Ben de öyle düşünüyorum. Açılış konserini de yaptık. İnce Saz grubu çıktı. Biz çok güzel gideceğini tahmin ediyoruz.

Torik Tv:  Bu program sinemanıza biraz İstanbul Film Festivali havası da katmış sanki.

Cevdet Pişkin: Tabi İstanbul Film Festivali başka bir şey. Onun kalabalığı çok ayrı. Ama bu program da bir nevi festival gibi bir şey oldu.

Torik Tv:  Programın sponsorlarından da bahsedelim.

Cevdet Pişkin: İstanbul Büyük Şehir Belediyesi var ve bir de Kültür AŞ. Tabi çok destekleri oldu. Bir yerde onların sayesinde gerçekleştirdik bu programı.

Torik Tv:  Torik tv olarak çok teşekkür ederiz.

Cevdet Pişkin: Ben teşekkür ederim. Filmlere bekleriz.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI