Klasik Otomobil Tutkunları İçin Berlin’de Bir Hazine

  
   Torik Yazarı                        

Berlin kıyısında köşesinde öyle cevherler saklıyor ki şaşar kalırsınız! Müzeler, birbirinden çekici butikler, kafeler, barlar, restoranlar, bit pazarları, hayvanat bahçesi, saymakla bitmez… Hele bir de klasik otomobil tutkunuysanız öyle bir yer var ki gezerken kendinizden geçebilirsiniz.

Foto: Specktrum

Yerin adı Classic Remise. Tegel havaalanına giden yol yakınında. Tam adresi Wiebestraße 36… Burası kocaman bir hangar. Yüzlerce otomobil var içeride. Ferrari’lerden Citroen 2CV (döşövo)’lara kadar farklı tarz ve fiyatta. 10.000 Euro civarına da otomobil var 300.000 Euro’ya da. Evet fiyat veriyoruz çünkü burası bir müze değil, Almanya’nın dört bir yanındaki ikinci el klasik otomobil alım satımı yapan firmaların vitrini bir yerde. Hepsinin ayrı bir kısmı var ve satıştaki araçlarını burada sergiliyorlar.

Foto: Specktrum

Tripadvisor sitesinde Classic Remise’le ilgili çok sayıda yorum var. Bir tanesi Eğer bir klasik araç tutkunuysanız ve Berlin’e yolunuz düştüyse burayı görmeden giderseniz çok üzülürsünüz” yazmış mesela. “Bu kadar güzel arabayı hiç bir arada görmemiştim” yazan da var, “araba cenneti” diyen de.

Foto: Specktrum

Burası klasik otomobil tutkunları için ideal. Sağımızda, solumuzda birbirinden güzel o kadar çok klasik araç vardı ki hangisini çekeceğimizi şaşırdık.

Foto: Specktrum

Size Classic Remise Berlin’in en çok beğendiğimiz 10 otomobilini de çektik. O da bir sonraki yazımızda.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI