En Seksi 10 Otomobil

  
   Torik Yazarı                        

Liste işi zor iş. Hele başlık “En seksi otomobiller” olursa! Spor otomobil sevenler var, klasik sevenler, illa Alman olsun diyenler var, Ferrari, Lamborghini, Bugatti diye tutturanlar. MINI Cooper’cıları ne yapacağız? Vosvos’çuları hesaba katmadan olur mu? Ama sonuçta bir liste yapılacaksa yapılacak. Kaçarı yok! Bu da bizim “En seksi 10 otomobil” listemiz…

1LA FERRARI

Belki de bu listenin en başında yer alması gereken otomobil bu: La Ferrari. Takvimler Mart 2013’ü gösterdiğinde hayatımıza giren bu seksi otomobilin performansı da yabana atılacak gibi değil: 0’dan 100 km/s’ye 3 saniyenin altında bir sürede çıkıyor, maksimum hızı ise 350 km/s’nin üzerinde! Nefesiniz kesildi değil mi? Bizim de!

2LAMBORGHINI AVENTADOR S COUPE

Yanından bir Aventador geçtiğinde tüyleri diken diken olmayanınız var mı? Yeni V12 motora kavuşan Lamborghini Aventador S Coupe’nin performansı da tasarımı kadar iddialı. Kapıları yukarıya doğru açılan bu canavarın 740 HP gücündeki motoru, otomobilin içindekileri 350 km/s hıza ulaştırabiliyor. Sadece 2.9 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşmak ise onun için çocuk oyuncağı adeta.

31964 JAGUAR E TYPE

Listeye klasik otomobil almasak olmaz. İngiliz zarafetini temsil eden bu unutulmaz Jaguar E Type listemizin en çekici otomobillerinden biri hiç kuşkusuz. Sizin için 1964 model bir E Type seçtik. ABD’de 100 ila 250 bin Dolar aralığında bu klasik şaheserlerden birine sahip olabilirsiniz. Bizde de sahibinden.com sitesinde bir iki tane klasik Jaguar E Type var satışta. Meraklılarına duyurulur.

41964 ASTON MARTIN DB5

“My name is Bond, James Bond” repliğinin söylendiği otomobillerden biri de yakışır değil mi bu listeye? İşte size 1964 Aston Martin DB5. Bond serisinde boy göstermesinin ötesinde bir popülaritesi olan bu efsanevi model, 1963-1965 yılları arasında ve sınırlı sayıda üretildi. Bu yüzden de sahipleri satışa koyduklarında kapıyı 1 milyon dolardan açıyorlar. Yani seksi olduğu kadar, pahalı da!

5PORSCHE 911 GT2 RS

Elbette bu listede bir Porsche modelinin yer almaması imkânsız. Sizin için seçtiğimiz Porsche ise 911 GT2 RS. Bizce adı bile seksi! Şunun tasarımına bir bakar mısınız? Ya performansına ne demeli? Sizi 2.7 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırması, adeta nirvanaya çıkmak gibi bir duygu! Bu sırada egzozdan çıkan sesi duyduğunuzda ise bir daha başka bir otomobile binmek istemeyebilirsiniz.

6BUGATTI CHIRON

İtiraf edin: Cristiano Ronaldo geçenlerde instagram hesabında evinin garajından çıkarken çekilmiş videosunu paylaştığında içinizden “Vay arkadaş!” demiştiniz! Eeee, bu seksi yol canavarına sahip olabilmek için de zaten Real Madrid’de oynamanız gerekiyor. 8.0 litrelik, 4 turbolu W16 motor tam 1500 (!) beygir güç üretiyor! Bu bir şaka olmalı…  0-100 mü? Ne 0-100’ü, bu otomobil için 0-400’ü sormalısınız!

7MERCEDES-AMG PROJECT ONE

Mercedes-Benz’in Formula 1 teknolojisinin yol otomobiline yansımış hali: Mercedes-AMG Project One. Şunun arka tasarımına bir bakar mısınız? Tablo olsa duvara asılır! Kapılarının yukarıya doğru açılması da cabası. Performans mı? Yanınızdan geçerken dengede durmanız için bir yere tutunmanız lazım. 1000 HP onun için çantada keklik, 350 km/s hız ise sıradan bir şey!

8BMW i8

“Melezler seksi olur” diyenlerden misiniz? İşte size BMW’nin Ferrari’si: i8. Hem de bir melez, yani hibrit otomobil. Hem benzinli hem elektrikli motoru var. Bu listede yer almasını sağlayan özellikleri ise seksi tasarımı, lazer bakışlı farları ve yukarıya doğru açılan kapıları. Tabii performansı da yadsınamaz: 250 km/s’lik maksimum hız sizi uçurmaya yeter!

91967 FORD MUSTANG SHELBY GT 500

1967 model bu seksi otomobil nasıl tanımlanıyor biliyor musunuz? “Yetişkin spor otomobili”! Tanımında “yetişkin” kelimesinin geçiyor olması bile bu listeye girmesini sağlayabilirdi ama biz onun tasarımına, Cobra Le Mans motoruna ve bu motorun sesine tav olduk. Elbette onlarca Amerikan filminde boy göstermesi de cabası!

101969 CHEVROLET CORVETTE STINGRAY

İşte bir klasik daha… Kıvrımlı hatları, uzun motor kaputu, gövdenin içine gizlenmiş farları ve özellikle de kırmızı rengiyle bu listeye girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Hele bir de cabrio modeli olursa, gözlerinizi ondan alamazsınız. 350 HP gücündeki Amerikan V8 motorunun sesi de kulaklarınızı şenlendirmeye yeter de artar bile!

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI