Synth-Pop’ta Yeni Soluk: Nova Norda

  
   Torik Yazarı                        

Kafamızın içindeki her gün bizi kemiren belki de bastırdığımız onlarca hatta yüzlerce saykodelik düşüncenin daha da saykodelik tınılarla ve müzikle birleşmesi tarif edilemez bir his.  Grunge, indie, elektro pop ve şimdilerde daha sık duymaya başladığımız synth-pop’la birlikte (ki bu türün başarılı örneklerini seneler önce ‘Ramadan’ gibi hak ettiği değeri göremeyen isimlerden duymaya başlamıştık) bu hislerimizi yücelten harika isimler ve müzikler ortaya çıktı, çıkmaya da devam ediyor.

Nova Norda – Boşver

Nova Norda da şüphesiz bu isimlerden bir tanesi. Müzik dünyasına adımlarını yeni yeni atan Nova Norda’nın müziğini net bir şekilde tanımlamak pek mümkün olmasa da synth-pop, tekno-pop, hip-hop türlerini çok özgün bir şekilde harmanlamayı başaran yeni bir soluk diyebiliriz kendisi için.

Nova Norda – Varım

2018’de sözlerini kendisinin yazdığı Çıktım Bi Yola, Dinazorlar, Boşver ve Varım single’larıyla Spotify’da yerini alan Nova Norda’yı henüz keşfetmediyseniz şarkılarının linkini hemen şöyle aşağıya bırakacağız. Yine ismini ileriki zamanlarda çok daha sık duymaya başlayacağımız müzisyenlerden Canozan ve Sedef Sebüktekin’le güzel işler ortaya çıkaran Nova Norda’nın yeni çalışmalarını dört gözle bekliyoruz.

Nova Norda – Çıktım Bi Yola

https://www.youtube.com/watch?v=FBF9CUA6zJo

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI