2017’de Kazananlar

  
   Torik Yazarı                        

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her yılın olduğu gibi bu yılın da kazananları, kaybedenleri var. İşte Torik ekibine göre 2017’nin kazananları:

1Büşra Develi

Fi dizisi geçen yılın fenomeniydi hiç kuşkusuz. Dizi ikinci sezonu, Çi’yle devam ediyor. Kast zaten yıkılıyor. Birçok önemli oyuncu gerçekten döktürüyorlar. Daha genç bir isim, bu kadar önemli oyuncu arasında hiç sırıtmıyor, onlara denk performans sergiliyor. Bu genç isim Büşra Develi.

2Demet Evgar

Başrolünde yer aldığı ‘Aile Arasında’ 3 milyon seyirciyi geçti gidiyor. Sadece bu film mi? Adana Film Festivali’nde, rol aldığı 2 filmi birden yarışıyordu. Hem Onur Ünlü’nün son filmlerinden olan ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ hem de Ümit Ünal’ın ‘Sofra Sırları’nda çok başarılı performanslar ortaya koydu. Bir yıla 3 başarılı film sığdırdı. Daha ne olsun?

3Didem Soydan

Instagram’da keyfince takılıyor. Fotoğraflarına gelen bazı abuk sabuk yorumlara verdiği usta işi cevaplarla fenomen oldu. Moda çekimlerinin aranan ismi.

4Ezhel

Ankara’nın yeni fenomeni, müzik dünyasının genç ismi. Bu yıl ilk albümü ‘Müptezhel’ raflarda yerini aldı. Şarkılarında reggea, hip hop, trap gibi birçok müzik tarzını harmanlıyor. Müzik sahnemizin bu tarz yeniliklere o kadar çok ihtiyacı var ki!

5Öykü Baştaş

Ülkede herkes top model geçinirken Öykü kızımız, sessiz sedasız birçok önemli defilede podyuma çıktı, dünyaca ünlü moda dergilerinin sayfalarında yer aldı. Türkiye’nin gerçek top modeli. Acne Studios, Gucci defilelerinde onu görmek artık bizi şaşırtmıyor.

6Sezgin Yılmaz

Instagram’da tam 1 milyon 600 bin takipçisi olan bir Türk fotoğrafçı. Her karesi birbirinden başarılı. Kendisi de yakışıklı, bizden söylemesi.

Chamonix’den sevgilerle.. ✌🏻 w/ @montblanc

A post shared by Sezgin YILMAZ (@sezyilmaz) on

7Burak Akkul

Çok Gezenti onun markası. Eşiyle birlikte gezmedikleri, görmedikleri, izleyicileriyle anılarını paylaşmadıkları ülke, şehir kalmadı desek yeridir. Instagram’da güzel bir takipçi kitlesi var. Teve2’de her hafta ekranda.

8Metin Hara

Reklam aşkı dendi. Yok öyle değil, sahiden birbirlerine aşıklar dendi. Tabi ki Metin Hara, Adriana Lima aşkından bahsediyoruz. Yıl bitti, magazin dünyası hala bu ikiliyi sorguluyor. Ne denirse densin, Metin Hara bu yılın çıkışta olan isimlerinden.

Meet the "chocolate monster"… Tanıştırayım: "Çikolata canavarı"…

A post shared by Metin Hara (@metinhara) on

9Cedi Osman

Yurtdışına transfer olup da başarılı olan Türk sporcusu sayısı maalesef çok fazla değil. 1995 doğumlu, 2.04 boyunda, milli basketbolcumuz Cedi Osman bu durumu kıran ender isimlerden. NBA’de Cleveland Cavaliers takımında başarıyla oynuyor.

10Asu Özdağlar

Bilim dünyasından isim olmazsa olur mu? Onlar gündemden daha uzak, gazete sayfalarında pek yer almayan, kendi başlarına önemli başarılara imza atan Türkler. Asu Özdağlar da o isimlerden biri. MIT’nin Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Mühendisliği bölümünün başına geldi.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI