2017’de Kaybedenler

  
   Torik Yazarı                        

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her yılın olduğu gibi bu yılın da kazananları, kaybedenleri var. İşte Torik ekibine göre 2017’nin kaybedenleri.

1Murat Başoğlu

Bir zamanların sabah şekeri, TV dünyasının bilinen ismi Murat Başoğlu öyle bir olaya imza attı ki bir anda kendini bitirdi. Geçtiğimiz yaz teknesinin güvertesinde öz yeğeniyle çekilen fotoğrafları ikisinin de evliliklerini bitirdi. Olaydan sonra Murat Başoğlu’nun sürekli yaptığı tutarsız açıklamalar da olayı kötüleştirmekten başka şeye yaramadı.

2Rıdvan Dilmen

Bir zamanların Şeytan Rıdvan’ı sunucusu olduğu futbol programında sadece futboldan konuşmayıp sürekli politika yapmasıyla bu yıl çokça eleştirildi. Neredeyse her iki ayda bir söylediği bir cümleyle uzun süre gündem oldu.

3Ebru Şallı

Snapchat’te yaptığı paylaşımları herkese açınca bir anda ortalık karıştı. Ne kadar “o fotoğraflar benim değil” dese de pek kimseleri inandıramadı. Üstüne, yazın paparazzilere fena yakalandı. 2017 Ebru Şallı için çok da iyi geçmedi desek yeridir.

4Murat Boz

Bu yıl vizyona giren ‘Kardeşim Benim 2’ resmen çakıldı. Serinin ilk filmi 2 milyon seyirciyi geçmişti. Devam filmi ilk filmin dörtte biri kadar bile zor yaptı. Murat Boz kredisini iyi kullanamadı sanki.

5Arda Turan

Barcelona’ya transfer olduğunda milletçe nasıl da gurur duymuştuk. Ama Arda, Barcelona’da kalıcı olamadı. Çoğunlukla yedek kulübesinde oturdu. Üstüne milli takım konusunda yaptığı açıklamalar haftalarca spor ve magazin basınını meşgul etti. Şimdi de ismi Beşiktaş’la anılıyor. Arda Turan için 2017 çok da iyi geçmedi desek yeridir.

6Nur Yerlitaş

Geniş kitleler Nur Yerlitaş’ı ‘İşte Benim Stilim’ programında jüri olmasıyla tanıdı. Farklı tarzı, ne düşündüğünü ele vermeyen yüz ifadesi, ne zaman ne söyleyeceği tahmin edilemeyen kişiliğiyle TV seyirci için bir anda fenomen oldu. Ama bir magazincinin kamerasına yansıyan “şehit mehit bıktım ama” sözü bir anda gündeme bomba gibi oturdu.

7Ozan Tufan

Bir futbolcu daha. Türk futbolunun genç yıldızı olarak lanse edildi (kendisi 95 doğumlu). Milli oldu. Fenerbahçe gibi bir takımda ilk 11’de sahaya çıktı. Peki ya sonra? Milli takım gol yerken saçını düzeltmesiyle gündem oldu. Spor yazarları tarafından topa tutuldu. Kilo aldı. Sahada koşamaz hale geldi ve ilk 11’deki yerinden oldu. Şimdi yedek kulübesinin gediklisi. Kendine yazık etti!

8Caner Erkin-Asena Atalay

Boşanmaları olaylı oldu. Boşandıktan sonra da dilleri hiç durmadı. Üstelik ortada bir de çocukları var. Hafızalarımıza mahkeme salonunda hakimin çocuk için Allah kurtarsın deyişi yerleşti kaldı. Erkin hem takım değiştirdi hem de kendine yeni sevgili yaptı. Yeni takımında ilk 11’e girmekte zorlanıyor. Asena ise Kanal D ekranlarına kapağı attı, magazin programı sunuyor. İkisi de önceki senelerdeki popülerliklerinde değiller. Beraberce inişe geçtiler.

9Melih Gökçek

Bir isim de politika dünyasından gelsin. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, burnundan kıl aldırmayan Melih Gökçek, sessiz sedasız görevini bıraktı. Milattan önceden beri Ankara’yı yöneten Gökçek’in bundan sonra ne yapacağı merak konusu.

10Emrah Serbes

Behzat Ç’nin yazarı olarak tanındı. Son romanı ‘Müptezeller’ 2016’da yayınlandı ve yine büyük ilgiyle karşılandı. Genç Türk edebiyatının en önemli isimlerindendi. Aydın-İzmir otoyolunda içinde bulunduğu bir araba aşırı hızla arkadan başka bir arabaya çarptı. Olaydan bir hafta sonra ‘arabayı ben kullanıyordum’ açıklaması yaptı, tutuklandı. Ardından yaptığı her açıklamada biraz daha battı.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI