Latin Olduğunu Tahmin Edemeyeceğiniz 10 İsim

  
   Torik Yazarı                        

Jennifer Lopez Latin değil mi? Her tarafından belli işte. Ya da Javier Bardem? Adamın adından, soyadından, tipinden, aksanından Latinlik akıyor. O kadar yani!

Ama baz isimler var ki Latin demeye bin şahit ister. Kimler mi? İşte size 10 isim:

1Bruno Mars

Evet isminde bir Fransızlık, Avrupalılık var. Ama Latin? Hayır. Oysa, 2016 Victoria’s Secret Show’da canlı performans sergilemiş bu şanslı arkadaş %100 Latin. Asıl ismi de Pedro Hernandez. İsmi çok da sıradanmış, Mehmet Yılmaz gibi bir şey yani. Bu Hernandez abi Puerto Rikoluymuş. Yeri gelmişken şovu da bir kez daha hatırlayalım…

2Victoria Justice

Hollywood’un genç yüzlerinden, Nickelodeon ekranlarının gediklisi Victoria da Latin. Daha 10 yaşındayken bir televizyon yıldızı olmaya ilk adımını atan Victoria, Puerto Riko kökenliymiş.

3Jessica Alba

‘Sin City’, ‘Fantastic Four’ gibi filmleriyle tanıdığımız 1981 doğumlu güzel aktris de Latin kökenli. Annesi Catherine Jensen Fransız Kanadalı. Ama babası Mark Alba tam bir Meksikalı.

4Nicole Richie

Biz onu ünlü ‘çikolata renkli’ şarkıcı Lionel Richie’nin kızı diye biliyoruz değil mi? Evet Nicole, Lionel’ın kızı ama öz kızı değil. Lionel Richie onu evlatlık edinmiş. 1981 doğumlu yıldız tam bir Meksikalı. Asıl soyadı da Escovado. Paris Hilton’la kanka olan Nicole bildiğiniz gibi 2010 yılında Joel Madden’la evlendi ve 2 çocuk sahibi.

5Tyson Beckford

O bir efsane! Erkek mankenlerin en ünlülerinden. Birçok genç kızın hayallerini süsleyen bir isim, Tyson Beckford. Nasıl da Amerikan kokan bir isim değil mi? Ama, arkadaşlar Tyson abiniz de Latin. Hem de yarı Panamalı yarı Jamaikalı. İyi bir karışım olduğu su götürmez!

6Snooki

Daha çok ‘Jersey Shore’ isimli Reality Show ile tanınan bir isim. Gerçek ismi Nicole Lavalle. Bir İtalyan ailenin evlatlık aldığı %100 Şilili bir kız kendisi.

7Alexis Bledel

‘Gilmore Girls’ün yıldızı Alexis %100 Latin kanı taşıyor. Genç yıldızın annesi Arjantinli, babası Meksikalı. Alexis’in anadili de İspanyolca.

8Bella Thorne

İşte size bir Disney yıldızı. Shake it Up ile ünlenen Bella sadece 20 yaşında ve 1.73’lük boyuyla tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Bella’nın daha çok küçükken kaybettiği babası Kübalı.

9Kit Cudi

Ya da asıl ismiyle Roman Seguro Mescudi. O da katıksız bir Meksikalı…  1984 doğumlu Amerikalı rapçi özellikle ‘How to Make it in America’ programıyla tanınıyor. Bir de şu şarkıyla

10Sara Paxton

‘Yok artık’ dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Evet, Sara Praxton’ın da damarlarında Latin kanı akıyor. Özellikle ‘Last House on the Left’, ‘The Inn Keepers’ gibi korku filmleriyle tanınan güzel aktris, tip olarak hiç ama hiç göstermese de Meksika kökenli.

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI