Kış Mevsimini Sevmemiz İçin 7 Geçerli Sebep

  
   Torik Yazarı                        

Malum soğuklar aldı başına gidiyor. Yılbaşının da yaklaşmasıyla sürekli olarak hırka, kahve, battaniye üçlüsüyle birlikte gelen cam kenarı keyfi hayalleri geçiyor kafamızdan. Fakat gerçekler pek de öyle değil farkındayız. Yoğun iş temposuydu, sınav haftasıydı derken bırakın battaniyeli, cam kenarından kar izlemeli keyif manzaralarını kitap okumaya bile vakit bulamaz oluyor insan. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de hayatın gerçekleri ve zorluklarıyla yüzleşiyor. Biz tüm bu zorluklara farklı bir açıdan bakmaya karar verdik. Sizler için oldukça optimist bir kış değerlendirmesi yapalım dedik.

1Sıcacık evinizden çıkıp bakkala gitmemek adına o çok lazım olan yemeklik malzemeye dünyanın alternatifini bulursunuz. Yani kısacası kışın ekstra artan üşengeçlik seviyesi beraberinde birçok yeteneğinizi ortaya koymanıza imkan sağlar. Mutfakta sıradışı tatlar ortaya çıkarmanıza vesile olur.

2Kışın eldiven ve telefon ikilisinin o imkansız ilişkisini hepimiz biliyoruz. Beklediğiniz o kişiden bir mesaj gelmesi ve yazsam ellerim, yazmazsam gönlüm razı değil durumu gerçekten çok trajik. Her ne kadar dokunmatik ekrana duyarlı eldivenler üretilse de bu kış ayları biz insanoğluna sabretmeyi de öğretiyor, çok açık.

3Her gün söylenerek ve isyan ederek bindiğin metrobüs artık terk etmek istemediğin sıcacık bir ortam haline geliyor. Hatta öyle ki yakın bir durakta ineceğin için üzülüyorsun. Ayakta beklerken yanındaki yolcunun gözüne giren koluna koala gibi sarılarak uyumak istediğin bile oluyor. İşte size kış mevsiminin birleştirici özelliği…

4Lisede teneffüslerde kantine gitmeye üşenen arkadaşınızı yıllar sonra Alpler’de kayak yaparken gördünüz, değil mi? Hem de siz evin içinde ‘’Çamaşırları nereye asarsam daha çabuk kurur?’’ diye düşünürken. Sakin olun… Kış yine size bir şeyler öğretmenin peşinde. ‘’Yıllık izninin hepsini yaz tatiline saklayıp bitirme!’’

5İstediğiniz kadar modayı takip edin. O termal içliği giydiğiniz bir gün mutlaka olacak. Evet kış mevsiminin bu omuz sıvazlayan telkinini zaten hepimiz biliyoruz. ‘’Boşver montun içinde gözükmüyor zaten, sen sıcak tutanı giy!’’

6Günler öncesinden arkadaşlarınızla Cuma gecesi için plan yaptınız fakat hava o kadar soğuk ki ayak serçe parmağınızı bile battaniyenin kenarından çıkarmaya cesaretiniz yok. Organizasyon yeteneğinizin sıfır olduğunu düşünüyordunuz, değil mi? O an evden çıkmamak adına evinizi öyle bir ambiyansa sokarsınız ki tüm yıla damgasını vuracak o ev partisi sizin yöneticiliğinizde gerçekleşmiş olur. Evet, sanıyoruz kış mevsimi sizi iyi bir organizatör yapmayı da başarıyor.

7Bu güzel mevsimin bizlere onlarca kitap, film ve dizi keşfetme şansı tanımasından bahsetmemize hiç gerek yok. Biz direkt bu konuyla ilgili sizi bir teste yönlendirelim ve bu keyifli keşif sürecinize naçizane önerilerimizle katkı sağlayalım dedik. Kışı sevin, kendinizi keşfedin ve sıcaklığın değerini bilin. Sokak hayvanlarına da bu soğuk günlerde destek olmayı unutmayın lütfen. Testimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz!

www.torik.tv/2018/01/10/kis-sana-en-iyi-gelecek-romantik-komediyi-soyluyoruz/

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI