‘’İşte Şimdi Tam Anlamıyla Yaz Geldi’’ Dedirtecek 10 Olay

  
   Torik Yazarı                        

1Balkon Kahvaltıları

Sabah çatal kaşık sesleriyle uyanmaya başlarsın. Hele ki Pazar günüyse o balkonlardan yayılan sesler hiç bitmez. Ama huzur veren bir sestir o. Sokakta bir başına yürüyorsan veya evde teksen kendini asla yalnız hissetmezsin.

2Göçebe Yazlıkçılar ve Emanet Anahtarlar

Yazlık sezonu açılır. Çalışıyorsan ve bir yazlığın varsa haftanın son iş günü büyük büyük çantalarla işe gelirsin. Yoksa da uzun süreli yazlık sezonunu açan komşuların sana emanet ettikleri evlerine göz kulak olmak zorunda kalırsın. Anahtarlığın bir anda dolup taşıverir.

3“O Kilolarından Kurtuldu, Sen de Yapabilirsin!”

Gazetelerde, internet sitelerinde diyet konularına daha fazla değinilir. İncecik, sütun gibi manken fotoğraflarının yanında koca koca brokoli suları, detoks bıdı bıdılarının görselleri sana göz kırpar.

4Yok Ben İzlemiyorum Ama Biliyorum O Diziyi…

Sonu ilk bölümünden belli olan yaz dizileri ekranlarda yerini alır. İşin tuhafı diziyi oturup başından sonuna hiç izlememiş olsan bile konuya baya bir hakim olursun.

5Gelsin 2 Dakikada Kupkuru Çamaşırlar

Islak çamaşırlar özgürlüklerine kavuşur. Kışın günlerce kurumak bilmeyen çamaşır bir bakmışsın 2 dakikada kupkuru oluvermiş. Hatta al giy üstünde kurusun ne güzel mis gibi.

6Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu Haberin Var mı Senin?

E yaz gelir de düğün sezonu açılmaz mı? “Kimler kimler evlenmiş ben evde kaldım!”lar dört bir yanı sarmaz mı? Acını içine gömeceksin ve o düğüne gidip halayını çekeceksin üzgünüz…

7“Cildim Yağlı Değil, Güneş Kremi O”

Hassas bir cilde sahipsen yanında sürekli 50 faktörlü güneş kremi taşımak zorundasın. Etrafta parlak parlak dolanmaya mahkumsun kısacası.

8“Cart, Curt, Şııığp…Ay Kıpkırmızı Olmuş Bacağım!”

İlk oturduğunda güzel gelir böyle soğuk soğuk ama sonrasında yaşanılan eziyeti hepimiz biliyoruz…

93 Öğün Kurtarıcısı Koca Gönüllü Karpuz

Sadece karpuz, peynir ve ekmekle bir öğünü kapatabilirsin. Hatta günün her öğünü böyle beslenen insanlar bile var. Sonra gece 10 kere tuvalete kalkıyorsun, tabii o kısmı çok hoş değil.

10Sinekliği Kapatmayı Unutan O Hain Kim?

İşte en kötü, en zalim haberci… O da bir canlı tabii ki her canlı gibi ona da saygımız, sevgimiz var ama inat eder gibi kulağının dibine girip girip vızıldaması yok mu? Hadi yine yeni çıkan çeşitli spreyler sayesinde vücudumuz eskisi kadar zorluk çekmiyor, kaşınmıyor ama o sesi n’apıcaz acaba? Bak yine gerildik…

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI