Aşırı Üşengeçler İçin Oldukça Sıradan Sayılabilecek 7 Durum

  
   Torik Yazarı                        

Hepimizin hayatı boyunca ara ara yumurtayı kapıya dayandırdığı anlar olmuştur. Fakat biz bu yazıyı sabahları işe gitmeden önce hazırlanmak adına kendine 1 saatlik süreç yaratabilen ya da bakkala gitmem gerek düşüncesinden sonra hemen montunu giyip gerçekten de bakkala gidebilen insanları birer ilah olarak gören aşırı üşengeçler için hazırladık. İşte ‘’Ben değil bir arkadaşım!’’ serisinden bir liste daha sizlere.

1“Ortada Muhakkak Halledilmesi Gereken Bir İş Varsa Ben Kesinlikle Youtube’da Video İzlemeliyim” Fenomeni

Bakın bu hatayı artık yapmamamız gerekiyor. Önemli bir işe başlaman gerekiyorsa o Youtube’a gir-me-ye-cek-sin. Sonra bir bakmışsın hayatın boyunca eline blokflüt dahi almamış olmana rağmen onlarca videonun sonunda bir şekilde ulaştığın ‘’Yeni başlayanlar için viyolonsel eğitimi’’ videosunu açmış seyrediyorsun. Neyse sıkıntı yok! Sen zaten bir saatte halledersin o işi.

25 Dakikada Giyinsem, 15 Dakika Yol Sürse, E, 2 Dakikada da Akbil Doldursam…

Üşengeç insanların sabah erken kalkmaları gerektiğinde birer matematik dehasına dönüştüklerini biliyor muydunuz? Bakın şöyle ki; normalde yediği yemeğin hesabını kafasından zar zor hesaplayan aşırı üşengeçler, sabahları 15 dakika daha fazla uyuyabilmek adına o yarı uyanık halleriyle ‘’Alacağım poğaçanın para üstüyle akbil doldurabilir miyim acaba?’’ diye düşünebilirler. Hayır çünkü yeri geliyor yanımızda kağıt para olmuyor. Bankamatikten para çek, tekrar akbil için dolum cihazına git, para yükle falan hiç gerek yok. Ona harcayacağımız 15 dakikada çok güzel uyuyabiliriz bence.

3Sırt Sağlığı Bahane Üşengeçlik Şahane!

Üşengeç insanlar olarak sık sık ‘’Ya neden o kocaman çantayı heybe gibi taşıyorsun yanında?’’ sorusuna maruz kalırız. O çantanın içinde sabah üşendiğimiz için yapamadığımız makyajımızın malzemeleri, takamadığımız lensin kutusu ve solüsyonu, kesinlikle sabahları yapmakla uğraşamadığımız kabarık saçlarımızın kurtarıcısı olan düzleştirici ve niceleri var. Ama ben üşengeç olduğumu öğrenmeni istemediğim için sırt sağlığımı her şeyden önde tuttuğumu zannet istiyorum. Çaktırma lütfen!

4Üşengeç İnsanlar Tutumlu Olmakta Zorlanırlarken Aşırı Üşengeç İnsanlar Mükemmel Birikim Yapabilirler

Bunu en kısa şekilde şöyle anlatalım. Kötü bir havada üşengeç bir insan yakın bile olsa bir yere gidebilmek için hiç düşünmeden taksi çağırabilir. Hatta hava kötü olmasa bile genelde taksi çağırır evet. Ama aşırı üşengeç insan o yere gitmeye üşeniyorsa ne yapar ne eder kendince mantıklı bir bahane üretir ve evden çıkmaz. Hem parası cebinde kalır hem de böylece Youtube’dan biraz daha ‘’Astral seyahatle Ay’a gidebilir miyim?’’ videosu seyredebilir. Çünkü herkes Kadıköy’e gider, sen büyük düşün…

5Başta Dostun Olur Sonra Düşmanın: “Kirli Çamaşır Sepeti”

Eve yorgun argın geldiğin zamanlarda kıyafetlerini katlayıp dolaba koymak yerine nasıl olsa yıkanacak deyip kirli çamaşır sepetine attığın olmuştur. İpin ucu koparsa ve bu bir alışkanlık haline gelirse bir haftanın sonunda aradığın o gömleğin kirli çamaşır sepetinin derinliklerinde sıkıştığını hatırlarsın. Gecenin bir vakti apar topar yıkadığın o gömlek sabaha kadar kurumamışsa da nemli nemli giymek zorunda kalırsın. Çünkü sen de böyle bir çılgınsın!

6Hazır Gıda Dünyasına Dönüşmüş Bir Mutfağa Sahip Olmak

Yemek hazırlamayı bırak yemek yemeye dahi üşenen insanlar var. Bir arkadaşım öyle benim. Buzdolabında her şey olmasına rağmen 2 liralık hazır makarna stoğu var mutfağında mesela. Ne kadar ilginç değil mi?

7Belge Adı: Asdf.Son(5)

Genelde aşırı üşengeçlerin öğrenci olan kısmı yapar bunu. İş hayatına atılınca önemli bir şahsa gönderdiğiniz postanın ekinde bu isimde bir dosya yer alıyorsa zaten akıbetiniz pek parlak olmaz. Ama yapılıyor yani yapılmıyor değil. Aman ne canım zaten sık sık düzelteceğimiz bir dosyanın adını niye uzun tutalım. Garanticiyiz biz ayrıca, ‘’farklı kaydet’’ seviyoruz. Daha ne?

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI