Van Gogh, Mona Lisa, İnci Küpeli Kız… Hepsi Hayati’nin Evreni’nde

  
   Torik Yazarı                        

Instagram hesabında kendini ‘visual designer’ olarak tanıtmış. Yaklaşık 40.000 takipçisi var. Bir de online satış sitesi. Elinden ne Mona Lisa kaçıyor, ne de İnci Küpeli Kız…

Hayati ünlü tabloları alıyor günümüze uyarlıyor. İnci Küpeli Kız bir bakıyorsunuz hamburgercide paket yapıyor, para alıyor, fiş kesiyor, bir bakıyorsunuz saçları rasta yapmış dolanıyor… En çarpıcı olanı da düğün resmi. İnci Küpeli, Van Gogh’la evlenmiş, giymiş gelinliğini, yüzünde hep aynı ifade, elinde de güzel bir çiçek buketi…

Ama damat Van Gogh’un gözü Mona Lisa’da olmasın. Artık bu kare düğünden sonra mı çekilmiş, yoksa daha sevgili durumlarında mı, bilemiyoruz ama Van Gogh abi Mona Lisa’ya fena bakıyor, bizden söylemesi!

İnci Küpeli Kız’dan fırçayı yiyen Van Gogh abimiz kendini vurmuş kafelere, whatsapp’tan eşini dürtmekte…

Ama İnci Küpeli Kız’ımızın cebini kontrol edecek pek vakti yok. O bir fast food’ta para alıp, hamburgerleri, patatesleri, kolaları paket yapmakla meşgul.

Tam o sırada İnci Küpeli’nin arkadaşı Frida Kahlo şortunu, deri ceketini çekmiş, köpeğini gezdirmekte. Biraz sonra İnci’yle durum değerlendirmesi yapacaklar. Bacakları kırılacak o Mona Lisa kahpesinin!

Tüm bu olan biteni Rihanna uzaktan seyretmekte. Hem de zamanında Van Gogh’la bekar yaşadıkları küçücük odada. Az mı anısı var bu odada? Bekliyor ki İnci koysun kapıya Van Gogh’u, anında çıkacak tekrar piyasaya. Öyle kolay bırakır mı gül gibi ressam adamı elin karısına? Giymiş kırmızı elbiseyi, sürmüş kırmızı rujları, beklemede.

Van Gogh ne yapsın? Derdini kimlerle paylaşsın? Almış yanına en yakın dostu Kaplumbağa Terbiyecisi’ni dertleşmekte. Evlendim de hata mı yaptım? Ama aklım hep Rihanna’da. Bir de şu bizim mahalledeki Mona Lisa yok mu, gözüm fena kayıyor. Kaplumbağa Terbiyecisi bu duruma ne desin? Dinlemekte. Ne öğüt verse boş, Van Gogh’un kafası fena karışmış.

Biz Hayati’nin Evreni’nden yola çıkarak kendimizce bir hikaye yarattık. Daha bunlar gibi onlarca eser var Hayati’nin Evreni’nde. Dilerseniz siz de bir hikaye yaratın…

Benzer Haber

O Kadar Gerçekçi Çiziyorlar ki Resim mi Fotoğraf mı, Ayırt Etmek Mümkün Değil

https://www.torik.tv/yasam/bataclandan-banksy-gecti/

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI
  1. […] Van Gogh, Mona Lisa, İnci Küpeli Kız… Hepsi Hayati’nin Evreni’nde […]