Pankartlı Adam Sokakları Renklendirmeye Devam Ediyor

  
   Torik Yazarı                        

Bizce sanat sokakta, sokak sanatla çok daha güzel bir hal alıyor. Ülkemizde de sokak sanatı deyince aklımıza gelen birçok isim var. Her ne kadar engellenmeye çalışılsa ve yaptıkları işin kıymeti bilinmese de biz kendilerinden sık sık bahsetmeye çalışacağız.

Bugün bahsedeceğimiz isim ise Eskişehir halkının Pankartlı Adam olarak tanıdığı Aybars Yücel.

Görsel İletişim öğrencisi olan Aybars Yücel, çizdiği illüstrasyonlar aracılığıyla sevdiği yazarların ve düşünürlerin paylaşmak istediği cümlelerini ve fikirlerini Eskişehir halkıyla buluşturdu.

Aybars Yücel’in eserlerinin daha sonra Eskişehir’in daha geniş ve daha soğuk duvarlarını renklendirdiğini görmeye başladık.

Yoruma açık olsa da çizimlerinde genelde makinalaşmaya başlamış karakterleri yani bizleri anlatıyor.

“Extinction” adlı illüstrasyon serisinde  soyu tükenmekte olan hayvanların çizimlerine yer veren Aybars Yücel sonrasında bu çizimleri ormanın çeşitli alanlara yerleştirdi ve ortaya böyle güzel görüntüler çıktı.

İşini severek ve bir karşılık beklemeden yaptığını söyleyen Aybars Yücel, yine de yeteri kadar destek göremediğini dile getirmiş. Şaşırdık mı? Maalesef hayır.

Aybars Yücel de dahil olmak üzere tüm sokak sanatçılarının hak ettikleri değeri görmesini temenni ediyoruz. Umarız kendisinin diğer çalışmalarını daha birçok şehirde ve mekanda görmeye devam ederiz. Aybars Yücel’i Behance ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Behance: behance.net/aybarsycl0efc6

Instagram: instagram.com/aybarsyucel

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI