Genç Oyuncu Timothee Chalamet İnci Küpeli Kız Tablosunda

  
   Torik Yazarı                        

‘Call Me By Your Name’in başarılı aktörü Timothee Chalamet ‘Scream’den ‘Birth of Venus’e kadar birçok tabloda kendini buldu. Ve bunu yapan da bir instagram hesabı. Hesabın adı @chalametinart

70.000 kadar takipçisi olan bu hesap sadece genç aktörün çeşitli sanat eserlerine fotoşoplanmış fotoğraflarını paylaşıyor. ‘Badly photoshopped Timmy-amatörce fotoşoplanmış Timmy’ lafı zaten bu eserleri yeterince anlatıyor. Öyle acayip üzerinde çalışılmış eserler değil bunlar. Ama ortaya çıkan ‘yeni’ versiyon tablolar hiç de fena değil. Chalamet’nin özellikle moda dergileri için yapmış olduğu çekimler ustaca ünlü tablolara eklenmiş. GQ dergisi için Ryan McGinley’in çektiği fotoğraf ‘İnci Küpeli Kız’ tablosunda kullanılmış mesela. Vogue için Sharif Hamza’nın çektiği fotoğrafsa Sergent’ın 1892 tarihli tablosunda yer almış.

1995 New York doğumlu Chalamet birkaç kısa film ve TV dizisinin ardından 2014’te sinema filmlerinde rol almaya başladı. Steve Martin ve Diane Keaton’lı sıradan bir komediyle (Love the Coopers-Mutlu Yıllar) başlayan sinema kariyeri ‘Call Me By Your Name’de rol almasıyla bir anda başka bir yöne evrildi. 2017’de onu 4 filmde birden izledik. 2018 tarihli ‘Beautiful Boy’da Steve Carell’a eşlik eden Chalamet önümüzdeki yıl ünlü bir klasik roman uyarlamasında (Little Women-Küçük Kadınlar) ve ‘Call Me…’nin devam filminde yer alacak.

İşte size 8 tabloda Chalamet turu…

1The Scream – Edvard Munch – 1893

2American Gothic – Grant Wood – 1930

3The Birth of Venus – Botticelli – 1480’ler

4Lady Agnew of Lochnaw – John Singer Sergent – 1892

5The Kiss – Gustav Klimt – 1907

6Amolfini Portrait – Jan Van Eyck – 1434

7Luncheon of the Boating Party – Pierre Auguste Renoir – 1881

8Girl with the Pearl Earing – Johannes Vermeer – 1665

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI