Apple, Dijital Dizi Sektörüne Gümbür Gümbür Geliyor

  
   Torik Yazarı                        

Netflix, Amazon derken dijital dizi furyasına Apple da katıldı. Apple şimdiden Steven Spielberg’le anlaştı ve bir dizi için çalışmalara başladı bile. 1946 doğumlu yaşlı kurt şu sıralar ‘The Post’ filmiyle gündemde. Spielberg ayrıca ‘West Side Stoy’ filminin remake’i üzerinde de çalışıyor.

Apple tek projeyle yetinecek gibi görünmüyor. Elma logolu şirket proje geliştirme ekibi kurup başına da Sony TV’den Jamie Erlicht ve Zack Van Amburg’u transfer etti. Apple ikinci projesi olarak da Friends yıldızı Jennifer Aniston’ın başrolünde yer alacağı bir dizi üzerinde çalışıyor. Yanında bir Friends’li daha var, Reese Witherspoon. Evet, haklısınız Witherspoon Friends’in ana kastında yer almıyordu ama bilenler bilir, konuk oyuncu olarak, tam da Aniston’ın canlandırdığı Rachel’ın kardeşi rolünde yer almıştı.

Apple bu dizi projesiyle senaryoyu görür görmez ilgilenmişti. Aynı şekilde Netflix de projeye sıcak bakmış ama son gülen Apple olmuştu. Dizinin 2019 sezonu için hazır olması bekleniyor.

Tabi Apple’ın dizi işine girerek ne yapmak istediği şu an için çok net değil. Bu diziler nerede yayınlanacak konusu koca bir soru işareti olarak karşımızda duruyor mesela. Ama bilinen şu ki Apple bu televizyonculuk işini çok ciddiye alıyor ve ilan ettiği bu iki dizi için başka büyük isimlerle de görüşüyor. Projenin danışmanı da yine ünlü bir Amerikalı televizyoncu. CNN’in tanınan yüzlerinden Brian Stelter bu dizinin danışman koltuğunda yerini aldı. Sony’den transfer edilen yöneticiler, CNN geçmişli danışmanlar, ünlü oyuncular, önemli yönetmenler, Apple dizi işinde gümbür gümbür geliyor desek yeridir.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI