Bilim Kadını Betül Kacar’dan Gururlandıran Bir Haber Daha

  
   Torik Yazarı                        

Ülkemizin medarı iftiharı  33 yaşındaki Astrobiyolog Betül Kacar’dan bizleri gururlandıracak bir haber daha geldi. NASA’nın burs verdiği ilk Türk bilim kadını olan Betül Kacar, Arizona Üniversitesinde çalışmalarına devam ediyor ve aynı zamanda Harvard Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapıyor.

Marmara Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan ve eğer istersek imkansız diye bir şeyin olmayacağını bizlere gösteren bilim kadını Betül Kacar geçtiğimiz günlerde ‘’NASA Genç Araştırmacı’’ ödülüne layık görüldü. Aldığı bu güzel haberi bizlerle paylan Betül Kacar geçen sene Sputnik Türkiye’ye verdiği bir röportajda da başlarda çok da isteyerek başlamadığı kimya bölümü için ‘’ Her zaman durum en kötüsü olsa bile, bazı şeyleri kendiniz kontrol edebiliyorsunuz.’’ demişti.

Alanıyla ilgili katıldığı konferanslarla bilim insanlarının fedakarlık dolu çalışmalarına şahit olduğunu ve bundan çok etkilendiğini söyleyen Betül Kacar’ın birçok gence örnek olmasını diliyoruz. Her şeyin çok istemek ve istenilen şey uğruna çok çalışmakla mümkün olabileceğini bize gösteren Betül Kacar’la ne kadar gurur duysak az. Kendisine başarılarının devamını diliyoruz.

FACEBOOK YORUMLARI


TORİK YORUMLARI